• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Не знам, но в България има места, където да погледне човек
http://www.bahcoshop-bg.com/bg/catalog/ ... %B5%D0%BB/
http://www.novomet.bg//?page_id=16&record_id=2
bimbaeco - майстор
Hplane, ето ти снимка на триона. Положението е неспасяемо. Освен че е сцепена на две места, стоманата, където е била дръжката, се разпада. Ако се сещаш откъде мога да намеря подходящ материал, давай идеи.

Прикачен файл

1.jpg
Hplane - специалист
Лошо е положението наистина.Месинговата рамка еднакво ли е дебела по цялата дължина?
Hplane - специалист
Единственото което ми идва на ум е да се среже след края на повредената част.Ще се загуби дължина, но при положение че е пасвател, не виждам особен проблем.Не е закален и не би трябвало да има проблем да го разпробиеш с обикновенно свредло за метал.
bimbaeco - майстор
Това беше първоначалният план, но повредите са в различни места по листа и, като ги изрежа, няма да остане нищо.
Ще изрежа парче от един евтин трион със закалени зъби, който не става за острене. Ако не стане за трион, ще използвам парчето да си направя цикли.
ZEDYCUS - майстор
Острието може ли да излезе от месинговия обков. Дали няма да се завари едно ново парче с Цо-то? Ако се вади и имаш някакъв подобен материал за парчето, ми го прати да ти го заваря на работа. :)
bimbaeco - майстор
Мерси за предложението, Ванка, обаче не си струва да го заваряваш - много е зле. Ако успея да махна месинговия гръбнак, ще сменя листа. Ако не стане - здраве да е, има още 2 :-D .
ZEDYCUS - майстор
:-D Подсигурил си се значи. :partyman:
bimbaeco - майстор
Да, три парчета взех. Все още се надявам да оправя и този, но всичко зависи от това, дали ще излезе старият лист. По принцип месингът е запресован и трябва да стане, но за толкова години сигурно се е бетонирал.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Ръчен трион - препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: