• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
Абе всичките ли триони са така ръждиви? За колко ги купи? Можеш да минеш на песъкоструйка ако са ръждиви и си готов :-D Имаш чисто нов трион
bimbaeco - майстор
Виж предната страница, Про.
la_bamz - специалист
Да се се похваля, додоха ми тирончетата.
Прикачен файл:
Photo0124.jpg
Тук кутийката в която са, става за темата преди и след, за съжаление нямам снимки преди, за това само след. Намерих си едно куфарче от преди 40-тина години, малко шкурка, малко лак и триончетат ми си имат нов дом / тук цитирам bimbaeco, надявам се не е пробелм :partyman: :partyman: :partyman: /

Прикачвам и една снимка където вече съм ги ползвал, чука е рязан на 80 % с тях :) МНОГО съм доволен.
Прикачен файл:
Photo0126.jpg
Прикачен файл:
Photo0127.jpg
Photo0127.jpg (115.97 KиБ) Видяна 2118 пъти
Edit : Чука не е довършен още :)
bimbaeco - майстор
:drinkers:
И аз понякога забравям снимките "преди", по-наблюдателните сигурно са видели, че кутийката за длетата... СА всъщност 2 кутии - едната показва началото, а другата края :-D
Жив и здрав да си ползваш триончетата.
Hplane - специалист
Завърших си триона аз, наточих го и дойде време да го изчапразя.Купих такива клещи
Изображение
Как ли не пробвах, не става и това е.Някой може ли да помогне със съвет как се работи с тях?Уж правя всичко както трябва но зъбите си стоят прави.
Фитилчо - майстор
Е как прави, бе приятелю.....

Триона се слага на тая скоба ъгловата и се стиска и зъба трябва да вземе тоя градус...
bimbaeco - майстор
Според мен с тези клещи се чапразят само банцигови ленти.
Тези са със сигурност за триони
http://olx.bg/ad/kleschi-chapraz-ID2Gu6 ... 6beba3c589
Hplane, пусни снимки на триона :drinkers:
Hplane - специалист
Фитилчо написа:
Е как прави, бе приятелю.....

Триона се слага на тая скоба ъгловата и се стиска и зъба трябва да вземе тоя градус...
Правя го по същия начин но зъба се връща на мястото си после или се изхлузва от клещите.Bimbaeco гледах ги тези клещи и мислих направо от тях да си купя но сучайно видях тези и реших да ги взема да пробвам.
Hplane - специалист
Реших да не се занимавам за да не го прецакам.Някой става ли да му го пратя да го заточи и изчапрази срещу заплащане?
Hplane - специалист
Колеги.Листът на триона забелязах че е леко крив.Пробвах да го изправя с тежести но няма ефект.Как може да стане?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Ръчен трион - препоръки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: