• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 30
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
griffin написа:
При мен лопатките са малко на брой изглеждащи горе долу така Изображение горе долу същата е турбината и на духалката за листа.
Имам една малка турбина която е наистина от вентилация за къща тя е с подобна форма Изображение, но и тя има доста силно засмукване на входа. Ако можеш погледни твоята каква е дали лопатките са чисти. Другото което ми хрумва може би аспирацията е с ниска скорост но с огромни тръби.
,,може би аспирацията е с ниска скорост но с огромни тръби'' такава е моята кошница
griffin - майстор
Вакум помпата би трябвало да има високо налягане и малък обем въздух като прахосмукачките. Иначе за твоята турбина не знам какъв може да е проблема, пробвал ли си са сложиш тръби 100 много ли тръби имаш до машината?
griffin - майстор
Малко снимки на добавките напоследък

Прикачен файл

DSCN1312.JPG

Прикачен файл

DSCN1311.JPG

Прикачен файл

DSCN1310.JPG
Allan - специалист
Много хубаво е станало.
cvetankirilov - специалист
Ами ето това ке биде бъдещата работилница.Намира точно под помещението в което сега си държа машините, само че е двойно по-голямо. След почти един камион боклук и десетки стари маси и столове успях да опразня помещението. размерите са 4,5 на 5 метра, като има едно уширение където дължината достига 7 м. Имам да режа стари тръби, да чистя още малко и мисля да го пръсна с бял латекс заради светлината. Хубавото е наличието на трифазен ток. :)

Прикачен файл

DSCI2614.JPG
А това е уширението, мали ква паяжина съм оставил
DSCI2614.JPG (48.34 KиБ) Видяна 2261 пъти

Прикачен файл

DSCI2613.JPG
Изглед срещу вратата
DSCI2613.JPG (54.3 KиБ) Видяна 2261 пъти

Прикачен файл

DSCI2612.JPG
Изгледот вратата в дясно
DSCI2612.JPG (42.9 KиБ) Видяна 2261 пъти
anabolicbeast - специалист
Имам един въпрос към колегата Грифин! Колега, видях в снимките от конкурса на Киров, че имаш по един влагоуловител/кондензоотделител преди пистолета за обдухване и пистолета за боядисване. Въпросът ми е вършат ли работа и до колко и как се монтират - купуват ли се преходници или има други чалъми? Благодаря предварително! :partyman:
griffin - майстор
Ами ето това ке биде бъдещата работилница.Намира точно под помещението в което сега си държа машините, само че е двойно по-голямо. След почти един камион боклук и десетки стари маси и столове успях да опразня помещението. размерите са 4,5 на 5 метра, като има едно уширение където дължината достига 7 м. Имам да режа стари тръби, да чистя още малко и мисля да го пръсна с бял латекс заради светлината. Хубавото е наличието на трифазен ток. :)
Ако ти е удобно и тикнеш циркуляра на дългата част ще може да бичиш дълги дъски без проблем :), може би ще може и вода да си хванеш като гледам има тръби. Ще чакаме развитието :-D .


че имаш по един влагоуловител/кондензоотделител
Ами влагоуловителя според мен е задължителен като гледам колко вода остава там. Аз смених оригиналния регулатор с манометър който беше с компресора с група регулатор, влагоотделител и манометър. За цена не мога да се сетя, но в ебей ги има така че може да се провери смяната е само отвиване и завиване, само на моя уловител трябваше да срежа леко клапата отдолу т.к не се събираше просто.
На пистолета за пръскане имам втори отделител сложен по съвет на един познат, както си сложих и един на пистолета за обдухване т.к колкото и да ви се струва смешно като си обдухвах пръстите се получаваше все едно е влажно, а от време на време обработвам компютрите в къщи и не ми се рискуваше. В допълнителите влагоуловители на пистолета и духалката се събира рядко и малко влага, в уловителя до компресора е доста повече и от време на време го източвам.
Влагоуловителя до бутилката мисля, че пази и такерите от попадане на влага в тях и се надявам да изкарат повече :). Омаслители не съм слагал т.к такерите стават дълги и по неудобни капя по няколко капки от време на време.

Прикачен файл

DSCN1352.JPG

Прикачен файл

DSCN1350.JPG Новия който е монтиран

Прикачен файл

DSCN1351.JPG Това е оригиналния регулатор и манометър
anabolicbeast - специалист
griffin написа:
Ами ето това ке биде бъдещата работилница.Намира точно под помещението в което сега си държа машините, само че е двойно по-голямо. След почти един камион боклук и десетки стари маси и столове успях да опразня помещението. размерите са 4,5 на 5 метра, като има едно уширение където дължината достига 7 м. Имам да режа стари тръби, да чистя още малко и мисля да го пръсна с бял латекс заради светлината. Хубавото е наличието на трифазен ток. :)
Ако ти е удобно и тикнеш циркуляра на дългата част ще може да бичиш дълги дъски без проблем :), може би ще може и вода да си хванеш като гледам има тръби. Ще чакаме развитието :-D .


че имаш по един влагоуловител/кондензоотделител
Ами влагоуловителя според мен е задължителен като гледам колко вода остава там. Аз смених оригиналния регулатор с манометър който беше с компресора с група регулатор, влагоотделител и манометър. За цена не мога да се сетя, но в ебей ги има така че може да се провери смяната е само отвиване и завиване, само на моя уловител трябваше да срежа леко клапата отдолу т.к не се събираше просто.
На пистолета за пръскане имам втори отделител сложен по съвет на един познат, както си сложих и един на пистолета за обдухване т.к колкото и да ви се струва смешно като си обдухвах пръстите се получаваше все едно е влажно, а от време на време обработвам компютрите в къщи и не ми се рискуваше. В допълнителите влагоуловители на пистолета и духалката се събира рядко и малко влага, в уловителя до компресора е доста повече и от време на време го източвам.
Влагоуловителя до бутилката мисля, че пази и такерите от попадане на влага в тях и се надявам да изкарат повече :). Омаслители не съм слагал т.к такерите стават дълги и по неудобни капя по няколко капки от време на време.
Не е смешно, а си е факт! Миналата седмица бях изкарал компресора навън и работи доста - чистих колите, проверявах налягането в гумите и т.н. От валежите беше много влажно навън и за около половин час работа на компресора, като обдухвах там където се свързват пластмасите по таблото - разни фуги, където са се събрали боклуци и не се изсмукват само с прахосмукачка, се забелязваше потъмняване на пластмасите от струята въздух, който вече беше много влажен и дори като пръсках свободно в пространството можех да видя струята въздух респективно вода. Моята работилница е в мазе и там също е много влажно. Пневматичната група ми идва скъпа около 60 лева ми бяха казали за качествена(без манометър), по принцип бях тръгнал да търся такива, които се слагат непосредствено преди инструмента, защото в момента не мога да отделя такава сума, просто защото уча в друг град и ползвам компресора около 1 час на месец максимум и си пазя парите за някоя машинка. Налято като се прибера може да си купя и група. Идеята беше нещо като временно решение, защото и аз обдухвам компютъра понякога, а и за по-дълъг живот на инструментите. Щом при теб въпреки пневмо групата събират вода тия джаджи значи вършат работа. Благодаря много! Точно това ме интересуваше! По магазините не можах да намеря, а видях на няколко места в нета и направо ще поръчам от там. Не си струва обикалянето из София за нещо, което струва 5лв. Колкото до такера по принцип ги дават около капка на 1000 удара с омаслител, така че не е фатално, защото пък и повечето масло не е полезно. Може би е по-добре дори твоя вариант - да се пази от влага, отколкото да има омаслител. Аз на моя си му капвам по една капка директно във входа за въздух.
griffin - майстор
Мойто е такова, поне да се насочиш за цени http://www.ebay.co.uk/itm/Air-Pressure- ... 2c62ca952f. Аз не съм сложил планката а го завих директно. Има вариянт сепаратор и маслионка но понеже се ползва за различни неща не сложих такова.
Успех с оборудването :-D.
la_bamz - специалист
Тази събота и неделя беше доста неползотворен ден, та реших да направя 2 снимки на недовършената работилница :-)
Прикачен файл:
Photo0140.jpg
Прикачен файл:
Photo0142.jpg
Прикачен файл:
Photo0143.jpg
Прикачен файл:
Photo0145.jpg
Прикачен файл:
Photo0146.jpg
Има още доста да се прави, но за сега толкова. Като се има в предвид, че преди година и половина въобще я нямаше постройката :)
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 30

Тема "Моята работилница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: