• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за дърводелството
kendal - специалист
Много добре се е получил, направо ме запали да опитам да си направя такъв.
mavryt4o - майстор
Прибрах банцига разглобен е на съставни части иска раздвижване на поръждясалите части и най-вече тази вертикалната метална ос на която се движи нагоре и на долу за дебелината на материала .Мотор ми подариха 7,5 киловата.Интересното е че в лагерните тела няма грес а доста масло изтече има ли такава вероятнос да са с масло лагерите а не с грес?
mavryt4o - майстор
Така стигнах до задънена улица и моля който е разглобявал този механизъм или поне знае устройството му да помага.Искам да извадя оста с лагерите защото тоя големия доста заплашително шуми и трябва да го сменя .

Прикачен файл

07122014851.jpg

Прикачен файл

07122014849.jpg

Прикачен файл

07122014850.jpg
ZEDYCUS - майстор
Изглежда, че ще трябва да махнеш винта с врътката и да търсиш човек със сериозна хидравлична преса да избиете от задния отвор остта за колелото. Като смениш лагерите защото предполагам, че са два, пак с пресата наобратно. :?
mavryt4o - майстор
ZEDYCUS написа:
Изглежда, че ще трябва да махнеш винта с врътката и да търсиш човек със сериозна хидравлична преса да избиете от задния отвор остта за колелото. Като смениш лагерите защото предполагам, че са два, пак с пресата наобратно. :?
ta\\Така разглабянето отпада баща ми завъртя оста за луфт чу лагерите и отсъди че шума е от сухи лагери а не от разбити. Е аз не му бях казал че преди да духам с компресора и да мия със спирачна течност всичко си беше ок. Като гледам за да го вкарам в експлатация ще мина тънко грес ,ремъци мисля да са поне 2 и лента разбира се.Вече обмислям идеята за някаква каретка поне 2 метрови трупи да си избичвам хубави дървета режат из село орехи ,липи.акации .круши ,никой няма да ми откаже за трупа.
Имам такава машина в почти фабричен вид.Ще се радвам ако мога да бъда полезен с нещо.
mavryt4o - майстор
tzdoikin написа:
Имам такава машина в почти фабричен вид.Ще се радвам ако мога да бъда полезен с нещо.
Супер много се радвам защото имам доста неизвестни този отвор на третата снимка ми е свободен по принсип за какво служи там болта с ръчката за застопоряване ли ?
sabi69 - специалист
Имам такъв банциг - почти неупотребяван го взех - всичко по него си е оригинално. Аз също го разглобявах да го превозя и мога да кажа , че много лесно се настройва но при мен двигателя е нахлузен директно в долното колело и там има гумен фланец което е пълно с масло - този фланец поема ударите и вибрациите и защитава мотора.Мотора няма табела за мощност и обороти -- но от документацийте които съм чел трябва да е 4 киловата и 960 оборота въпреки че ми прилича на 7-8 kw.Лентата е 560 см. таблото е направено с електрическа спирачка когато се стопира от стоп-бутона.
Днес снимах машината ,но забравих апарата в работилницата.
Единият отвор е за застопоряваща ръчка,а другият е затворен с капаче.
mavryt4o - майстор
tzdoikin написа:
Днес снимах машината ,но забравих апарата в работилницата.
Единият отвор е за застопоряваща ръчка,а другият е затворен с капаче.
Да аз капака съм го махнал значи както си мислих за застопоряване а отгоре също има един отвор до тая джаджа за гресирането беше сложен един къс болт само да закрива дупката защото резба не виждам.Колко киловата е твоя аз имам 7.5 но май няма да влезне там на люлката под оста.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "питане на банциг бу 801 вече закупен реставриране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: