• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
angelfilev написа:
mavryt4o написа:

Да разбрах. Има доста начини да се реши проблема при условие, че не намериш този метчик. Все пак трябва да имам представа от детайла.
ами няколко поста по-нагоре може да се види целия детаил съм го качил а на първата се вижда оста
Добре, наистина се вижда. Търси метчика, аз ще бъда приятно изненадан, ако го намериш. Вероятно някой може да го достави, но не вярвам, че цената за еднократна употреба си заслужава.
Преди доста години, като ученик в техникум трябваше да прекарваме по един месец през лятото на практика. Попаднах в една те-ке-зесарска работилница с 4 струга. Старият майстор без колебание правеше метчици за всички специфични резби. Считаше се за нещо обикновено. В моята практика ми се случи 3-4 пъти.
Решавай си другите проблеми, а този остави за накрая.
Надявам се с помощта на форума да помогнем.
Ами благодаря за помоща но друга алтернатива не намирам ще си платя за гяволъка 25 лева са комплекта метчици незнам колко са редки за 20 мин. в нета и ги намерих .Ето до къде я докарах чакам си шайбата от стругара но буууум пак греда пада ми лентоводача иииии едната стойка кято подпира лентата с дървено трупче се отчупи :? Айде още с една седмица се отлага пуска докато измисля водачи

Прикачен файл

19122014873.jpg
mavryt4o - майстор
благодаря на всички проекта е завършен работи добре крайна цена 500 остава да измисля някаква каретка да си разбичвам бичмета

Прикачен файл

08012015927-001.jpg
ZEDYCUS - майстор
=D> To цели трупи ще разбичваш, не бичмета. :partyman:
griffin - майстор
:) честито, това прилича на малкия банцинг на дедата дето си земам дъските от него :) толко е голямо.
Да те изкара дълго и безаварийно :).
mavryt4o - майстор
мерси мерси кажете как да измислим каретката като нямам канал в плота
griffin - майстор
май булхолмс беше давал някаква версия.
Иначе ако плота е як предполагам може да закрепиш в драта му края по един Г или П профил
bulhomes2 - майстор
По-лесно ми беше да го намеря в тубата, че не помня в коя тема беше тук. Нещо, което гледам, че не съм снимал. Чертая на парче шперплат или ПДЧ или каквото има черта, успоредна на единия ръб. Пускам да режа на банцига по чертата и до средата някъде вече си личи на къде води лентата (всяка лента си води различно). Спирам и ориентирам линеала по успоредния на чертата ръб. Откак пре@ах една лента с видиите преправих захващането и ако е интересно ще снимам. Ама друг път. Че сега ми е на големия банциг, а той е навън в студа...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lXRpBBTR1yk[/youtube]
mavryt4o - майстор
нещо май има проблем много трудно бичи незнам мотора ли е здухан 5,5 трифазен или приплъзват ремъците или са малко оборотите около 600 или 25м/с на лентата не мога да го хвана от какво е но като се натовари и леко забавя забавя и ако не го оставя да почине и да набаре пак обороти почти спира иначе избичих някой дубово трупче много красиви шарки

Прикачен файл

16012015935.jpg
griffin - майстор
Баси ти си му сложил самолетен двигател :), да не би да подаваш много бързо материала?
Ако можеш викни познат да наблюдава машината докато пускаш трупи евентуално да види да няма нещо.
big_death - специалист
Ако не приплъзват ремъци , не е нормално при тоя двигател да умалява. Мисля си че са му малки оборотите .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "питане на банциг бу 801 вече закупен реставриране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: