• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
:prayer: Минах през майстора на банцигови ленти дето каза. Оставих му едни ленти за метал да залепи на шефа ми. Страхотно са залепени въобще не се усеща снадката, ще му поръчам и едни ленти за дърводелския банциг, а едната старата да ми я оправи, че спрасках пирон и чапраза отиде.. :partyman:
GEORGI5959 - специалист
Уважаеми колеги, за много години, живи здрави и късмет ! Съживявам тази тема, защото имам въпроси по нея. И аз се сдобих с такава машина - БУ 801, произв. на завода в Пловдив. Сега ми предстои пускането му в експлоатация. Закупих го като старо желязо за 400 лв. Като го вдигах работеше и стария собственик ми демонстрира разбичване на една греда. Проблема е в това, че когато той го е купил от бивше ТКЗС, машината е била ограбена и той я възстановил с подръчни материали. Ел.двигателя беше монтиран отстрани на бетонов фундамент с дълги ремъци, ел. инсталацията липсва, ръкохватки и други. Аз искам да го възстановя максимално до заводските параметри но нямам никаква информация. За това, моля, ако някой разполага с ръководство за експлоатация със снимки и схеми, данни за мощност и обороти на двигателя, обороти на първичната ос. Къде и как е монтиран двигателя. По-горе видях на снимките, че се монтира на люлка под долната ос, при мен такава липсва и искам да видя в близък план за да не импровизирам при изработката на такава. Завода в Пловдив съществува ли, тъй като виждам "бившия"? Ще бъда благодарен за всякаква информация. Ще пусна и снимки но сега дълбокият сняг ме затруднява.
mavryt4o - майстор
Около 700 оборота на колелата.Казаха че оригиналния мотор е 4киловата.Инсталацията е цял трансформатор бушони,релета,контактори...моята беше видимо зле и не съм се занимавал с нея само един пакетен ключ доста ампери на удобно място.Има с различно захващане на мотора както си чел.Най-лесно е отстрани на земята.Ако ти е мерак ще ти наснимам моята люлка.В корпуса трябва да има отвор в него влиза ос на която пък е нанизана чугунената люлка която има и механизам за обтягане.
bulhomes2 - майстор
Хм. За какво ли е била тая инсталация? На моя му сложих един контактор 100 ампера и това е. Преди него по инсталацията си има предпазители. Най-много да му добавя една защита, че ми се въргалят няколко неизползвани.
GEORGI5959 - специалист
Благодаря за бързите и компетентни отговори. Искам да монтирам мотора на заводското му място от съображения за компактност на машината. Ще я ползувам рядко тъй като основно се занимавам с пчеларство и ще разбичвам от време на време по някое трупче за материал за пчеларски инвентар - предимно рамки. Така, че през останалото време да не я заобикалям и пречи излишно. Моля "mavry
t4o" , ако не те затруднява да ми изпратиш снимки на люлката от няколко позиции и някои размери за да мога да си изработя такава. На моята машина има уши, където е лагерувала оста. Ос няма, ще ми трябват размерите й за да изработя.
bulhomes 2, инсталацията няма да възстановявам. Купих машината с едно ПВ 40А, закачено с един тел на корпуса. И аз ще го ползувам но ще го монтирам в нишата за ел.таблото, а отвън ще изведа кнопка пуск-стоп.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "питане на банциг бу 801 вече закупен реставриране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: