Всичко за дърводелството
smuggler - напреднал
Привет на всички!Интересува ме дърворезбата с моторни резачки.В интернет намерих много материали,но ми се искаше да разбера дали в България някой се занима с това,има ли форум,съвети...Благодаря предварително на отзовалите се
dadko - майстор
В интернет и аз бях търсил,картинки и клипчета- бол
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yty1b7cPnlE[/youtube]
тъй като преди време изсъхна една 30-годишна череша и бях решил с резачката да го одялам и да се пробвам да направя нещо.
Но така и не направих, а дънера го окичих със саксийки с цветя и придоби що-годе по- лицеприятен вид и има някаква функционалност вече.

Прикачен файл

dyner.JPG
smuggler - напреднал
аз по скоро се интересувам за самата техника.каква щилка,с какви шини и вериги.тънкости разни от някой който се е занимавал с това.
иначе чрешата е станала сполучлива =D>
koveslav - майстор
За такава дейност,най-напред се изисква доста надеждна и високооборотна машина.Нужната верига и начина на заточването ще се подбират според твърдостта и влажността на дървесината.
iivanov - майстор
Ползват се специални шини, с малък радиус при върха, а веригите, с намален откат.Машинката трябва да е малка , съответно лека.За хускварна не знам, но щил и орегон предлагат гарнитури за резба.
EDI - майстор
По ЕКСПЛОРЪР има едно предаване за такива лудаци, правят страхотни неща.Имат база нейде из баирите на Канада.Инструмента им е само ЩИЛ в разни размери и модификации.
smuggler - напреднал
да аз ходих до магазин на щил.оказа се,че няколко човека вече са закупили такава техника.за около хилядарка може да се оборудваш.
iivanov - майстор
И в кой точно магазин те излъгаха ? Щото щил 211 е около 560 , шината е около 140–150 ,а веригата към 20. А ако вземеш щил 181 , още надолу ще е цената.
koveslav - майстор
Според мен за да издържи на такива изпълнения си трябва поне най-леката от професионалните- 261,а цената е май точно там-около 1000.....От полупрофесионалните и по-евтини мисля че и 251 ще е компромис,а 291 е много тежка за целта. Може би 271,като малко по-добра цена...
Опа,забравихме 241-4.6кг и 3к.с.,професионален клас.Може би това са имали впредвид!Около 1000лв е.
smuggler - напреднал
не са ме лъгали хората.аз се бях загледал по по-скъпи без да взема впредвид килограмите,но те ми напомниха.като съм писал грубо хиляда явно съм имал впредвид доста грубо.ако е 211 даже излиза под 800 лв. с шина,верига,смяна на водач...
техниката е ясна,по-щеше да ми е интересно да видя неща правени тук в България

Тема "дърворезба с моторен трион?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: