• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Всичко за дърводелството
Тони Ст. - специалист
Припокриване на плата 25мм. с ъгъл към 30 градуса. Така лепихме на един приятел за шлайфа
mavryt4o - майстор
Много често почнах да го ролзвам отзад подпирам с пръста и така шкурката влиза в всякакви форми особенно удобно при направа на чирени .Следващия път шкурката ще направя ъгъла но не мисля да я презастъпвам а да е на равно и отзад да залепя плат.Увличам се по ножарството и сега съм в проект на гриндер с задвижваща ролка от стругът и кавашко огнище......
cekop - специалист
И аз пробвах да залепя без застъпване. Плата трябва да е много тънък и много здрав. Аз не успях да се справя, снадката се къса. Подариха ми една лента снадката е без застъпване а за снаждане е използвано нещо като тиксо, но не знам какво е. Не знам и произдителя, но лентата няма нищо общо с тези които копувам от Ташев. И още при обработка на метал лентата се нагрява и това също влияе на снадката, в смисъл за кепилото и подложката.
EDI - майстор
mavryt4o, ти май ще правиш типично занаятчийска работилница - за дърводелство и коларство са им викали едно време. :partyman:
cekop - специалист
Ъгъла на слепване на моите е 25 гр. припокриване 10 мм. ето и снимка на тази без припокриване.
cekop - специалист
Ето ги снимките.

Прикачен файл

DSC_0246.JPG

Прикачен файл

DSC_0247.JPG
mavryt4o - майстор
EDI написа:
mavryt4o, ти май ще правиш типично занаятчийска работилница - за дърводелство и коларство са им викали едно време. :partyman:
Човек умирам от кеф като видя нещо едно времешно правено от старите майстори на ръка било то ковано или от дърво.Надали ще ми стигне жизнения цикъл да се осъваршенствам в поне тези две насоки при положение че само чета теория не познавам такива хора .Доста бавно става с проба грешка но не ми липсва ентусиазъм.
EDI - майстор
Понеже и аз съм в общи линии така, разбирам стремежа ти. :partyman:
wanderer - специалист
  • изкопах от резерва това ретро моторче. работи безупречно, и мисля да му врътна на струга един диск за челно шлайфане. питанката ми е какъв да бъде оптималния диаметър на диска? като изхождам от мощността и оборотите по усет гравитирам около 200, най много 230 мм. но все пак да кажат хората с повече опит.
Прикачен файл:
IMG_9217 - Копие.JPG
IMG_9217 - Копие.JPG (72.52 KиБ) Видяна 1944 пъти

Прикачен файл

IMG_9214 - Копие.JPG
IMG_9214 - Копие.JPG (93.89 KиБ) Видяна 1944 пъти
EDI - майстор
Като се замисля, повече от 180 надали ще трябва.Можеш да си направиш два диска, да речем 180 и 200 и да видиш кой е по-удобен.Масовите са 150.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Самоделни шлайфове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: