• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
profesionalist_wood написа:
Дайте таблица с мерните единици да си сметнем колко инча отговарят на милиметри? :?
http://www.metric-conversions.org/lengt ... meters.htm
ZEDYCUS - майстор
Ко рече. 1 инч е 25,4 мм или 2,54 см.
profesionalist_wood - майстор
Ами 1/2 инча на колко мм отговарят?
profesionalist_wood - майстор
А има ли преходник от 6 мм на 8 мм?
И от 12 мм на 1/2 или на 1/4 ?
EDI - майстор
Има екстензии, но да се внимава - от 12 на 1/2 и от 1/2 на 12 се минава и към по-малки Ф.От 8 на 12 или на 1/2 забрави.Минава се към по-малък Ф с втулки в по-голямата цанга.
profesionalist_wood - майстор
Благодаря колега :partyman:
Гледах преди малко в сайта на ташев,има някакви фрезери за оберфреза ,ма много големи опашките бе 13 и 16 мм...
Днес пристига макалистъра. Какво трябва да има в куфара да не се подлъжа? Какви чаркове трябва да има? и с колко на брой цанги да е окомплектован?
EDI - майстор
Профи, от Ташев си вземи фрезери DWT, оказаха се хубави.Взех си два комплекта от тези, които са по 3 фрезера, ползвам си ги редовно, доволен съм.Ама сега гледам, че избора нещо много намалял.Преди имаше 5-6 комплекта.Има и повтарящи се в комплектите, ама не е проблем, хем ще си имаш по 2 от някой вид.Да не си гледал фрезери за машинни центрове, 13 и 16 опашки няма като стандарт за оберфреза.
profesionalist_wood - майстор
Пишеше за 13мм че е за оберфреза :? Работил съм с металорежещи машини,ама такива фрезери за дърво 13-16 мм....а и на вид са същите като нормалните фрезери
EDI - майстор
Има машинни фрезери за разни дървообравотващи разпробиващи машини и центрове, за тях са вероятно.Може да са объркали изписването на продукта, знам ли.А какво има в куфара не знам, моята е без куфар и с една цанга.На офертата не пишеше ли цанги 6,8 и 12.Трябва да има и водач вероятно, както и някоя и друга втулка, ама какво точно влиза в комплекта не знам.Гледай на снимката и описанието на офертата.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "Моята фреза :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: