• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
Всичко за дърводелството
bulhomes2 - майстор
profesionalist_wood написа:
Може да се престърже плота на металообработваща фреза ама там цената е друга
Коя е тая фреза с такъв ход?

ZEDYCUS благодаря, ама то по-просто от това едва ли има...
wanderer - специалист
и на мен ми харесва. създадено с мисъл и усет точно какво ти е нужно. дано да ти служи предано, и най важното - направено напълно в духа на форума
bulhomes2 - майстор
mavryt4o написа:
...http://olx.bg/ad/tsirkulyar-s-podrezvac ... 6bfd824e1b на това казвам аз машина не онея китайски паянти
От няколко години се оглеждам за хубав и евтин циркуляр. Тъкмо привъшвах с настройките и Маврутчо ми подпали чергата с линка си. Звъннах му, не беше продаден, имах вариант и за капаро и за транспорт, ама вътрешно ме мъчеше, че доста си играх, а сега ще взимам готов. Оправдах се пред себе си, че на ония му е малък хода на каретаката (1,20м) и го изоставих със свито сърце...

ПП. Линка не работи вече, щото си беше попадение циркуляра и вече е продаден. Беше масивен циркуляр с чугунен плот, подрезвач и каретка за 1500 лв.
mavryt4o - майстор
bulhomes2 написа:
mavryt4o написа:
...http://olx.bg/ad/tsirkulyar-s-podrezvac ... 6bfd824e1b на това казвам аз машина не онея китайски паянти
От няколко години се оглеждам за хубав и евтин циркуляр. Тъкмо привъшвах с настройките и Маврутчо ми подпали чергата с линка си. Звъннах му, не беше продаден, имах вариант и за капаро и за транспорт, ама вътрешно ме мъчеше, че доста си играх, а сега ще взимам готов. Оправдах се пред себе си, че на ония му е малък хода на каретаката (1,20м) и го изоставих със свито сърце...

ПП. Линка не работи вече, щото си беше попадение циркуляра и вече е продаден. Беше масивен циркуляр с чугунен плот, подрезвач и каретка за 1500 лв.
:lol: абе така е толкова време си се занимавал да постигнеш нещо което що годе е читаво и точно Не можеш да си сметнеш вече разходите за труд и материали отишли по него и се примиряваш някак си...пък и твоя като гледам не отстъпва по нищо
npelov - специалист
Направих стойката на циркуляра. Обаче прибързах и не дообмислих как да сложа колелцата и ще трябва да ги почна от нулата. Първо си мислех да ги направя като Матиас. Обаче после видях как са ги направили на панти - и без да мисля просто сложих пантите, но се отварят навън. Няма как да се застопорят. Сложих два болта М8 и ги завивам с винтоверта докато държа колелцата. Стана за пробата, но отзад ще бъде тезгяха (бюрото :)) и ще бъде трудно достъпно.

Обаче положението почна да става критично. Да се работи на такава ниска маса е невъзможно, а циркуляра на по-високо е трудно достъпен. Затова избързах със стойката.

Също така по принуда избързах със циклона и него го обърках. Избързах защото стария се взриви. Махнах торбичката на прахосмукачката - kaercher MV3, и като я включих без торбичка пластмасовата кофа имлодира с гръм. Сложих метална кофа , но тогава гръмна конуса който беше от мек PE. Не е шега работа тая прахосмукачка - хем имаше дупки за да намаля вакума.
Вижда се че входа има лек наклон нагоре вместо надолу. Гласих го сума ти време и докато съм завил винтчетата и съм го залепил съм го разместил. Ще изрежа два клина от дърво (за отгоре и отдолу) за да променя ъгъла. Работи горе-долу.

А пък долу се вижда прахта от два надлъжни разреза по 70 см при включено прахоулавяне. Вярно, нямаше капаци, но едва ли щеше да има кой знае колко голяма разлика. Ще трябва да преработвам и прахоулавянето. Мисля да затворя отвсякъде и да сложа плоскост под наклон и да свържа маркуча долу ниско отзад.

Прикачен файл

20151205_213314-weels.jpg

Прикачен файл

20151205_213314s.jpg
cvetomir_77 - специалист
Е па кой успя да го грабне толкова бързо http://olx.bg/ad/tsirkulyar-draper-za-r ... 5E5T8.html. Тъкмо попитах с какви принадлежности разполага.
npelov - специалист
80 лв и питаш. За 80 лв трябва да го включиш да видиш че работи и го грабваш.
ZEDYCUS - майстор
Пише, че е за ремонт двигателят.

Пелов защо не ги направиш постоянни тези колелета. С тези панти си мисля, че ще е нестабилно и опасно. Монтирай 2 колела със спирачка.
npelov - специалист
Не е опасно. Ако се откъртят ще падне от височина 3-4 см. Гредите са 8х8см. Няма да се счупят. Циркуляра е хванат с четири 8мм винта (как им викаха на онези с шестограм глава). Направил съм гредите в основата по-дълги от циркуляра за да имат по-голяма площ и да е по-устойчив на обръщане. Отзад стърчат най-много за да поема натиска напред. Вече го разкарвах на колела - стабилен е.

Проблема на колелата със спирачки е че няма как да е много стабилно. Особено ако се въртят. Това нещо не трябва да помръдва докато се работи с него. Представи си както режеш изведнъж да се хлъзне настрани.

Има още един вариант - две колела 1 см над земята. Повдигам го 5 см и вече е като ръчна количка. Повдигам малко, подмествам и пускам. Няма да го местя всеки ден.
cvetomir_77 - специалист
ZEDYCUS написа:
Пише, че е за ремонт двигателят.

Пелов защо не ги направиш постоянни тези колелета. С тези панти си мисля, че ще е нестабилно и опасно. Монтирай 2 колела със спирачка.
Аз видях че е за ремонт, ама все пак...
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25

Тема "Циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: