Всичко за дърводелството
griffin - майстор
Цветомире имам подобно лепило на близо 10 години и си държи, имай на предвид че дори тайт бонд накиснат във вода се разтваря, така си чистя засъхналите четки :-). Говоря за стандартните лепила.
mavryt4o - майстор
cvetomir_77 написа:
Ползвах полиуретаново преди ама ми се увидя цената (двойно по-скъпо е). От известно време ползвам това ама не съм го тествал на влага (на етикета пише че държи на влага).
това го вземам на баки по 5 кила с отстъпка и без ддс ми излиза по 8 лева литъра вече 5-6 изразходих не съм имал проблеми уш до дават да държи на влага но и не съм го киснал де
cvetomir_77 - специалист
Ей на това сега правя тест. На този етап това лепило наистина се оказа БИЗОН. Скъпичко е наистина, но аз все пак правя мебелите за себе си, а не за търговия (т.е. не търся ниска себестойност, а качество). Лепи изумително здраво и става прозрачно , след като изсъхне. Остава да издържа и на влага.

Прикачен файл

IMG_20151111_192350.jpg
EDI - майстор
Ти па с скочил от хасъра на гардероба, дето се вика.Издържа, че и отгоре.Веднъж си купих за проба.Сега за вътрешни неща карам с черния МОМЕНТ, а за вън с полиуретаново АКФИКС.
KOLOBAR - напреднал
Версиите на Ракол класD4 за вън не вършат ли работа?
EDI - майстор
Предполагам вършат.Аз лично не съм работил с него, ползвам масовите налични лепила.В Ямбол между другото никъде не можеш да си купиш никакво полиуретаново лепило за дърво, та се налага интернетя да се ползва. :lol:
KOLOBAR - напреднал
Oт Ямбол беше моя учител в занаята- Трифон Леров- страхотен и като човек и като майстор резбар. Какви полиуретанови ползваш?
EDI - майстор
Познавах го, почина мир на праха му.Уникален беше.Полиуретаново съм ползвал АКФИКС, ПРОЛОК /от РОСИ бях вземал веднъж/ и МИТРЕ АПЕЛ, май така е на български превода.сега карам с АКФИКС от прозрачното, обаче кафявото повече ми харесва, има по-голяма плътност.Взе съм навит да си купя някой път от лепилата на ТАЙТБОНД, най-вече III и полиуретановото им лепило, на сайта на ДЖЕТ ТООЛС ги продават, ама скъпички идват.Някой ден може и да си взема да пробвам.
cvetomir_77 - специалист
Та по темата за абсурдите. На всичките лепила които съм снимал пише, че са водоустойчиви. Наистина само "Бизона" се справи с водата. Единствен той не се разтвори във вода след 24 часов престой в чаша с вода на остъргани парчета, 24 часа след лепене. Вярно скъп е, но отговаря на описанието на етикета. Всичко друго е "бошлаф работа". За пореден път казвам не рекламирам никой, просто споделям мнение за качествени и некачествени продукти. И понеже и аз се занимавам с търговия - да споделя: Стигнал съм до извода, че клиенти се печелят с качество и честност.
cvetomir_77 - специалист
Без коментар.
Това не съм си го представял никога.


https://www.facebook.com/wonderfulwoodw ... nref=story

Тема "Дърводелски Абсурди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: