• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Вече почти съм у ред. :rock:
sbh - специалист
bimbaeco написа:
Ето как процедирам аз при направата на врати:
http://woodbg.blogspot.bg/2016/07/blog-post_20.html
С материала, консумативите, боята, обкова и стъклото вратата ми излезе 180 лева и то при условие, че чама го плащах 500 лева на кубик нерендосан, което си е пладнешки обир.
Това, че трябва да имаш една камара инструменти, за да си направиш прата, не е вярно. Ако си купите калиброван материал, трябват само чук, длето, ренде № 4, трион, евтина оберфреза, орбитален шлайф, пила и стеги (които може да си направи сам всеки). По мои сметки тези неща биха стрували 230 лева, а с тях може да се направят доста повече от една врата.
Колега, поздравления за хубавата статия в блога, но ме заболя сърцето, като видях сивата боя. Има лазурни лакове, които издържат достатъчно дълго на атмосферни условия. Ето тази врата, която си направих за гаража преди повече от 5 години, почти не е мръднала като покритие:
Прикачен файл:
IMG_20140207_085545.jpg
IMG_20140207_085545.jpg (91.2 KиБ) Видяна 1375 пъти
Прикачен файл:
IMG_20140207_085610.jpg
IMG_20140207_085610.jpg (62.37 KиБ) Видяна 1375 пъти
Наистина през лятото слънцето не я пече директно, но ежедневно я опикават котараците и въпреки това все още изглежда добре. От моя скромен опит с врати мога да ви препоръчам тези панти с регулиране за да коригирате евентуално провисване или измятане след монтажа.
https://rosi.bg/panta-anuba-s-regulirane-f14-2048.html
А що се отнася до инструментите и материалите, с колкото повече и по-хубави инструменти и по-качествени материали се работи е по-добре, но най-важно е желанието да го направиш със собствени ръце.
bimbaeco - майстор
Благодаря :drinkers:
За кардиологични проблеми не отговарям, предупредих да си затворите очите :-D .
Пред вратата ще има нещо като веранда, която също ще е боядисана, така че решението да боядисам вратата е свързано с това. Освен това, ако загледаш таблата, ще видиш, че не съм скрил кой знае колко голяма красота. Направена е от парчетии.
Поздравления за вратата, хубава е станала, благодаря и за линка с пантите. Ще ги пробвам.
kendal - специалист
Даже бих казал че е било належащо да я боядисаш ,материала на таблите беше отвратителен според моето виждане.Не оценявам изработката да не вземеш да ме разбереш погрешно,и това че таблите са от остатъци също го прочетох,а накрая едно голямо браво в духа на форума .Да бях снимал моите врати като правих ремонт да видиш какво светотатство извърших, перфектен материал го лакирах с много тъмен лак ,не се разбира масив ли е МДФ ли е или какво, но така реши ръководството :lol: .
bimbaeco - майстор
Знаех, че ще се боядисва, затова вкарах парчетата в употреба.
Щом ръководството е доволно, значи всичко е наред :-D
mavryt4o - майстор
Браво браво следя темата зорко скоро ще пусна и аз първата ми врата но с поликарбонатни табли.Мисля че таблената врата е висшя пилотаж в дърводелството и за това изчаках 2 години да събера смелост и опит за да се заема
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "как да си направя дървена врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: