• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за дърводелството
chano - специалист
помогнете ,искам да си направя 3 дървени врати от чамови дъски,искам да са от дърво за къща са интериорни,има ли някои майстор да даде насоки и съвети?ако ги купя от магазин ще бъдат много скъпи,трябва и каси да направя към тях.Приемам съвети за материал и тн.
Благодаря предварително
cvetankirilov - специалист
Сега , пичага, първо от врата до врата разлика-балкан. Да вземеш да покажеш поне на какво си се спрял, с какви машини разполагаш, с какъв материал. има писано във форума.Еето ти тема където по-нагледно обяснение от това- здраве му кажи. Колегата ЕДИ може много да ти помогне, разбира ги дъските, а и не само той. Ако започнеш, ти пожелавам успех и давай снимки
viewtopic.php?f=35&t=45212
lov - майстор
Щом питаш за най тънкото ето ти една идея сътворена от мен за да не ходи зян отпадъчния материал от сачака който правих на къщата. Вратата както се вижда е външна и трябваше да бъде сменена но обикновена фазерна подложена на дъжд и влага просто няма как да изкара там. А и трябваше да се вдигне малко и топлоизолацията защото зимата мръзне чешмата вътре.
Та от магазина една такава врата за 50 лева барабар с касата. Добре грундирана с безир и дъсчиците лепени с пяна за изолации. В краищата където вървят чамовите летви на основата с такера съм ги приковал с по едно гвоздейче за всеки случай. За лепенето докато стегне пяната ми бяха нужни стяги и повечко време но с 6 бройки и малко изчакване се справих даже доста бързо. После с оберфрезата минах от всякъде за да изрежа излишния материал. Малко заигравка пак от парчета да направя и первазите лак и готово.
А и да не забравя добавих още 2 панти защото дървото си тежи.

А иначе инструмент не е много нужен освен оберфреза дрелка и едно зеге. Гвойздейчетата може и на ръка ама нали сме високо технологични да не се излагаме. :) Може да си сътвориш и наредиш всякакви табли и шарки по нея стига да имаш воображение какво ще се получи. На мен ми трябваше на лесния и бърз начин защото идваше зима.

Прикачен файл

P9150242.JPG
chano - специалист
cvetankirilov написа:
Сега , пичага, първо от врата до врата разлика-балкан. Да вземеш да покажеш поне на какво си се спрял, с какви машини разполагаш, с какъв материал. има писано във форума.Еето ти тема където по-нагледно обяснение от това- здраве му кажи. Колегата ЕДИ може много да ти помогне, разбира ги дъските, а и не само той. Ако започнеш, ти пожелавам успех и давай снимки
viewtopic.php?f=35&t=45212
ми по обикновени,две дъски от страни 2 отгоре и отдолу и две по средата,като в средата пак ще е дърво,няма да ползвам стъкла,нещо простичко но да не изглежда като порта на село :)
chano - специалист
lov написа:
Щом питаш за най тънкото ето ти една идея сътворена от мен за да не ходи зян отпадъчния материал от сачака който правих на къщата. Вратата както се вижда е външна и трябваше да бъде сменена но обикновена фазерна подложена на дъжд и влага просто няма как да изкара там. А и трябваше да се вдигне малко и топлоизолацията защото зимата мръзне чешмата вътре.
Та от магазина една такава врата за 50 лева барабар с касата. Добре грундирана с безир и дъсчиците лепени с пяна за изолации. В краищата където вървят чамовите летви на основата с такера съм ги приковал с по едно гвоздейче за всеки случай. За лепенето докато стегне пяната ми бяха нужни стяги и повечко време но с 6 бройки и малко изчакване се справих даже доста бързо. После с оберфрезата минах от всякъде за да изрежа излишния материал. Малко заигравка пак от парчета да направя и первазите лак и готово.
А и да не забравя добавих още 2 панти защото дървото си тежи.

А иначе инструмент не е много нужен освен оберфреза дрелка и едно зеге. Гвойздейчетата може и на ръка ама нали сме високо технологични да не се излагаме. :) Може да си сътвориш и наредиш всякакви табли и шарки по нея стига да имаш воображение какво ще се получи. На мен ми трябваше на лесния и бърз начин защото идваше зима.
добре си се справил но на мен ми е грубичка тази врата,става въпрос за вътрешни врати за към кухня и стая,благодаря за отговора
cvetankirilov - специалист
chano написа:
cvetankirilov написа:
Сега , пичага, първо от врата до врата разлика-балкан. Да вземеш да покажеш поне на какво си се спрял, с какви машини разполагаш, с какъв материал. има писано във форума.Еето ти тема където по-нагледно обяснение от това- здраве му кажи. Колегата ЕДИ може много да ти помогне, разбира ги дъските, а и не само той. Ако започнеш, ти пожелавам успех и давай снимки
viewtopic.php?f=35&t=45212
ми по обикновени,две дъски от страни 2 отгоре и отдолу и две по средата,като в средата пак ще е дърво,няма да ползвам стъкла,нещо простичко но да не изглежда като порта на село :)
Хубаво, тогава прочети цялата тема на EDI за неговите врати. Ако имаш поне оберфреза на маса с комплект фрезери за мебелни врати, можеш да направиш съвсем прилична врата. трябва да си купиш рендосан и калиброван материал, ако нямаш абрихт и щрайхмус.Моделите са много, най- малкото което можеш да направиш е да пишеш в гугъла интериорни врати и да гледаш в изображенията. За вратите си има много правила, в тубата има доста клипове, аз оттам се понаучих на мебелните вратички.
bogomilZ - специалист
поредният въртолет
crez - майстор
bogomilZ написа:
поредният въртолет
+1 :lol: :lol: :lol: :lol: Те му обясняват как, той пак "от евтини дъски". Добре, ето ти лесно бързо и евтино, купуваш(може да разковеш палети) дъски 10,12,15см. широки с дължина която ти е нужна, нареждаш ги една до друга получавайки искания размер. Заковаваш една дъска по диагонал и две напречни,слагаш панти и си готов.
EDI - майстор
Той, човека не можа да обясни, като гледам. :lol: Явно има предвид нормална дървена врата с табли, ама така го е написал "дъски", че за порта може да си помисли човек. :lol: Варианти за дървени врати всякакви, вече въпрос на малко гимнастика на мозъка, налични инструменти и ръчички.
chano - специалист
cvetankirilov написа:
chano написа:
cvetankirilov написа:
Сега , пичага, първо от врата до врата разлика-балкан. Да вземеш да покажеш поне на какво си се спрял, с какви машини разполагаш, с какъв материал. има писано във форума.Еето ти тема където по-нагледно обяснение от това- здраве му кажи. Колегата ЕДИ може много да ти помогне, разбира ги дъските, а и не само той. Ако започнеш, ти пожелавам успех и давай снимки
viewtopic.php?f=35&t=45212
ми по обикновени,две дъски от страни 2 отгоре и отдолу и две по средата,като в средата пак ще е дърво,няма да ползвам стъкла,нещо простичко но да не изглежда като порта на село :)
Хубаво, тогава прочети цялата тема на EDI за неговите врати. Ако имаш поне оберфреза на маса с комплект фрезери за мебелни врати, можеш да направиш съвсем прилична врата. трябва да си купиш рендосан и калиброван материал, ако нямаш абрихт и щрайхмус.Моделите са много, най- малкото което можеш да направиш е да пишеш в гугъла интериорни врати и да гледаш в изображенията. За вратите си има много правила, в тубата има доста клипове, аз оттам се понаучих на мебелните вратички.
имам голям циркуляр стационарен и ръчен,имам и ренде,стеги и др.такива но обер фреза нямам,имам фреза но нямам маса за нея и всичко става криво,предпочитам някои тук ако има да направи каквото трябва срещу съответното заплащане или да купя такава но не знам каква да бъде,ще взема да купя нещо където не ми трябва .........имате ли идея от куде може да се купи хубав материал калиброван и тн?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "как да си направя дървена врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: