• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за дърводелството
chano - специалист
cvetankirilov написа:
Ами аз не се опитвам да го откажа, даже искам да го насърча, ама ми се струва, че нещо не ни "слуша" и си държи на "дъските" .Чано, каза, че имаш стационарен циркуляр. Виж този тип как прави малка таблена врата само на циркуляр https://www.youtube.com/watch?v=9X_kOBo6RLM , може да прехвърлиш идеята на голяма врата. bimbaeco i griffin са царе на циркулярите, могат да те посъветват.
П.П. ТОВА също е важно, чети и се интересувай-
amesa написа:

За майсторлъка - чети темата на ЕДИ.
прочел съм всичко и съм изгледал всичко,но доста машинки имат тези хора,те са си дърводелци може би и ще им трябват,мен ще ми трябват 3-5 врати еднакви за къщичката ,нещо по-простичко и семпло,което мога сам да го направя.
bimbaeco - майстор
Трябва ти циркуляр, фреза, бормашина, трион, длета и някакъв шлайф - за предпочитане орбитален, защото сваля материала бързо без да оставя дълбоки драскотини като лентовия. Всичко допълнително, с което разполагаш, вероятно ще те улесни, но и тези машини ще са достатъчни. Ако си от западната страна на София, има една борса за дървен материал в Горна Баня, за която съм слушал хубави неща. Ако си откъм Люлин, може да дойдеш и до Перник за материал.
Моите врати са малко над 4 см. дебели. Ако ти ще си правиш касата, може да си ги направиш каквито искаш, стига да се съобразиш с бравите, които смяташ да монтираш.
Най-важно е да събереш информация и да погледаш малко ютюб, за да събереш идеи. По принцип няма нищо сложно в това да направиш врата.
cvetankirilov - специалист
Стандартно вратите са 33-35 мм дебели. Ще ти трябват стеги,циркуляр ,(зеге лично аз не ти препоръчвам, мразя го тоя инструмент), бормашина, малко свредла евентуално някое друго длето за напасване на сглобките.Хубаво е да имаш някаква стационарна фреза-по лесно ще направиш таблите, ако нямаш на циркуляра.Може да си спретнеш една бърза маса за оберфрезата, като на ZEDYCUS, ако смяташ, че няма да можеш да си слепиш табли или каса, тях вече да си купиш слепени, поне до по-голям приблизителен размер.За някои рязове може да ползваш и ръчен трион. Е докато писах бимбича ме е изпреварил ама нищо
bimbaeco - майстор
Браво, бе, Цецо, само така не ме бяха наричали :lol:
EDI - майстор
По-лесно му е дa го нaпише. :lol: Чaм си взех от КИМИ 1 зa мaлките врaти, имaт мaгaзин и в София.В общи линии нещaтa зa сух, хубaв мaтериaл не стоят много добре.
ZEDYCUS - майстор
Цветане, мен не ме намествайте, :lol: не съм правил такива врати още, за съжаление. Еди и Мишо са масторите. Аз засега попивам само идеи и като кучето аха да стана касапин. :-D

Сух материал се намира, но за съжаление цената си е яка.
cvetankirilov
хаха то и аз като теб :lol: :lol:
:partyman:
Последна промяна от ZEDYCUS на ср фев 11, 2015 7:46 am, променено общо 1 път.
cvetankirilov - специалист
хаха то и аз като теб :lol: :lol: , само смуча идеи и гледам засега, ама понеже ще правя и аз врати, та затова се ослушвам наляво надясно. Намесвам те само за масата за фрезата, дето ти е на вилата, за да мога максимално да улесня колегата.А иначе ЕДИ и Мишо са направили наистина страхотни врати.Това е точно идеята на форума, да направиш нещо, да го споделиш с останалите, за да могат и те да се пробват, пък дали ще се получи- въпрос на малко мозък и ръчички , както каза ЕДИ.Е и инструменти си трябват,без тях не може.
EDI - майстор
Ади, де, почвайте вече, запролети се и е време за врати :-D .Фрезери си имате, само материалец хубав да има. :partyman: Моя проект за врати има какво да се изкусури по отношение сглобките по рамката на вратата - на дългите да се направи длаб, а на късите чеп, ама нямам подходящ инструмент към момента.За чеп трябваше да режа на контрапрофирния фрезер отгоре винта, ама по този начин нямаше вече да става за вратички, ни ми се унищожаваше.Ако имах още един, като нищо щях да го резна.За длаба също в момента нямам инструмент, ама Ванката вече има чийзъл машина и може да си работи по този въпрос. :partyman: Някой ден ако направя хоризорналната фреза ще мога да си правя длабове, а ако си купя още един комплект ЙОНИКО за врати ще резна винта на контрапрофила и ще стане и чепа. :? :lol: :partyman: Не, че нямам още един комплект от 4 броя фрезери за врати опашка 12 мм, но за сега не ми се разваля.
cvetankirilov - специалист
Аз пък съм намислил една друга технология, само на длабове, които да се направят преди фрезоването на елементите на надлъжника и напреника и после чуждо парче за чеп. като този https://www.youtube.com/watch?v=g2j9Of6Hbrg , само че напречниците да се отрежат по дълги, да се сметне колко ще отнеме фрезера и да се фрезова както при твоята врата и после при сглобката да се лепи заедно с чуждото парче,абе не мога да го обясня точно май, ама мисля ,че ме разбирате. :)
EDI - майстор
И само за длабове става, само да има с какво да се правят.Хем конструкцията търпи корекции при залепянето. :partyman:
Последна промяна от EDI на ср фев 11, 2015 10:30 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "как да си направя дървена врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: