• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Пусни снимки, като го направиш.
Друг проблем на техниката с чепове чуждо парче е направата на длаба в напречния елемент. Предполагам, че ще стане, ако детайлът се монтира наравно с плота на масичка от типа на Волфкрафта от клипа. За мен обаче е по-просто да си направя чепа в самото парче, та тая идея само да длабовете в страниците я ползвам.

Ето ти друго почти гениално решение:
https://www.youtube.com/watch?v=8OUDXXXdqjc
Щифтовете са разположени на еднакво разстояние от центъра на фрезата и автоматично центрират длаба.
bulhomes2 - майстор
chano написа:
ето това дали ще свърши работа,с фрезата ли се продава или трябва да нагаждам моята,а тя дали ще стане незнам;
http://www.emag.bg/masa-za-oberfreza-fe ... D7Y1GBBBM/
Ето ти да имаш още една фреза и циркуляр, закрепени на плот, че и линеал за 250 лв. - http://olx.bg/tsirkulyar-ober-freza-plo ... -i67185980
griffin - майстор
С тая дупка покрай диска мен лично би ме било шубе да режа на това :). Не е направил инсърт човека и ако се разбичват тънки неща от едната страна може да падне долу едното парче на детайла който се реже или изрязъка и става интересно :).
bulhomes2 - майстор
Аз не казвам, че е върхът. Но за chano за опитите с вратата и начално обучение е тънък вариант. От тия 250 лв 150 са за фрезата и циркуляра, 50 за листа шперплат и 50 смятам е напълно нормално за труда и крепежите по линеала.
chano - специалист
bulhomes2 написа:
chano написа:
ето това дали ще свърши работа,с фрезата ли се продава или трябва да нагаждам моята,а тя дали ще стане незнам;
http://www.emag.bg/masa-za-oberfreza-fe ... D7Y1GBBBM/
Ето ти да имаш още една фреза и циркуляр, закрепени на плот, че и линеал за 250 лв. - http://olx.bg/tsirkulyar-ober-freza-plo ... -i67185980
не е лошо но,циркуляр имам нов,а гледам на другите маси си има да хванеш материала отгоре отдолу и тн.а тук маи ще трябва допълнителни стеги и тн.
chano - специалист
[quote="bulhomes2"]Аз не казвам, че е върхът. Но за chano за опитите с вратата и начално обучение е тънък вариант. От тия 250 лв 150 са за фрезата и циркуляра, 50 за листа шперплат и 50 смятам е напълно нормално за труда и крепежите по линеала.[/quote
тя тази като гледам си е направена от профисионалисти за профисионалисти,аз съм си начинаещ и ще трябва нещо което е лесничко и точно.един ден като ви стана колега и аз сигурно ще си направя маса хубава :)
според вас колко ще ми струва матеряла за една врата 80/200 с каса и первази и лак..
bogomilZ - специалист
chano написа:
bulhomes2 написа:
Аз не казвам, че е върхът. Но за chano за опитите с вратата и начално обучение е тънък вариант. От тия 250 лв 150 са за фрезата и циркуляра, 50 за листа шперплат и 50 смятам е напълно нормално за труда и крепежите по линеала.[/quote
тя тази като гледам си е направена от профисионалисти за профисионалисти,аз съм си начинаещ и ще трябва нещо което е лесничко и точно.един ден като ви стана колега и аз сигурно ще си направя маса хубава :)
според вас колко ще ми струва матеряла за една врата 80/200 с каса и первази и лак..
158 лв само дървения материал
добавяш панти
брава
лак
монтажна пяна
chano - специалист
bogomilZ написа:
chano написа:
bulhomes2 написа:
Аз не казвам, че е върхът. Но за chano за опитите с вратата и начално обучение е тънък вариант. От тия 250 лв 150 са за фрезата и циркуляра, 50 за листа шперплат и 50 смятам е напълно нормално за труда и крепежите по линеала.[/quote
тя тази като гледам си е направена от профисионалисти за профисионалисти,аз съм си начинаещ и ще трябва нещо което е лесничко и точно.един ден като ви стана колега и аз сигурно ще си направя маса хубава :)
според вас колко ще ми струва матеряла за една врата 80/200 с каса и первази и лак..
158 лв само дървения материал
добавяш панти
брава
лак
монтажна пяна
това за дъб,бук или чам е че малко множко ми се вижда за 10 дъски от чам
bogomilZ - специалист
158 лв само дървения материал
добавяш панти
брава
лак
монтажна пяна[/quote]

това за дъб,бук или чам е че малко множко ми се вижда за 10 дъски от чам[/quote]
и 50 лв да ти напиша - пак ще ти се виждат много
крило 0,8*2 *0,05 - 0,08*1,5(фира) - 0,12 м куб * 520 лв - 62,4 лв
каса 2+2+1 - 5 м *0,05*0,3 (широчина) - 0,75 * 1,5 - 0,1125 * 520- 58,2
первази
транспорт
,,,,,,,,,
chano - специалист
bogomilZ написа:
158 лв само дървения материал
добавяш панти
брава
лак
монтажна пяна
това за дъб,бук или чам е че малко множко ми се вижда за 10 дъски от чам[/quote]
и 50 лв да ти напиша - пак ще ти се виждат много
крило 0,8*2 *0,05 - 0,08*1,5(фира) - 0,12 м куб * 520 лв - 62,4 лв
каса 2+2+1 - 5 м *0,05*0,3 (широчина) - 0,75 * 1,5 - 0,1125 * 520- 58,2
первази
транспорт
,,,,,,,,,[/quote]

е не се сърди де,аз само питам,много добре си го сметнал ,има ли начин да се разбие тази формула кое какво е,тоест искам да кажа,за една такава врата какъв материал да се купи и колко ,че такива като мен които не разбират много, да знаят какво точно да купят че да не дават излишни пари и да няма много фира?
благодаря за отговора.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "как да си направя дървена врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: