• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 176
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
griffin написа:
Какви лентови и калибровъчни шлайфове, един ексцентър с шкурка 80 е достатъчно за този чам, не се хвърляйте в приключения. Преди да сменя ножовете на абрихта редовно имах такива следи надлъжни от подбитите ножове, а вълните ги има заради скоростта на главата и това, че поне моята е с два ножа, но това се оправя с малко шкурене.
ааа чам та едно чепче не видях сигорно е някой ултра мега качество
griffin - майстор
е ако е твърдо дърво трябва да почне от шкурка 60, няма да е края на света :-D
EDI - майстор
griffin написа:
Какви лентови и калибровъчни шлайфове, един ексцентър с шкурка 80 е достатъчно за този чам, не се хвърляйте в приключения. Преди да сменя ножовете на абрихта редовно имах такива следи надлъжни от подбитите ножове, а вълните ги има заради скоростта на главата и това, че поне моята е с два ножа, но това се оправя с малко шкурене.
Що да не си направи калибровъчен, ще му върши работа и за в бъдеще.Пък и става за 2 дена.Аз от доста време се замислям по въпроса за малък каблибровъчен /да речем с барабан 400-500 мм дължина/и тази зима може и да осъществя идеята.
npelov - специалист
Уф! Не обичам да пазарувам, нещо което не разбирам. Дайте малко помощ. Кажете нещо повече за тези машинки:
lurem-rd26
JET JPT-10B (нов)

и Фитилчо предлага:
Dewalt DW1150

Всичките на сходни цени - 1100 - 1200.

Все още се чудя дали да не взема смотания Einhell и да търся друга машина по-нататък.
Фитилчо - майстор
Понеже съм заинтересован, няма да коментирам качеството на трите машини.
Но ако искаш да си скъсаш нервите, действай с Ейнхела.
Кое е по добре, да дадеш веднъж 600 и веднъж 1200 , или само веднуж 1200

Колкото до качеството на ЕЙнхела, мисля, че на всички е ясно че е под всякаква критика :?
EDI - майстор
ДЖЕТката не е конкурент на двете други машини.Това ЛУРЕМ не го знам, масивно изглежда, но бих си взел ДЕВАЛТА.Много ми напомня на един модел на INCA.
Фитилчо - майстор
Лурема е френско производство и патент.

Открийте разликите

Изображение
mavryt4o - майстор
EDI написа:
griffin написа:
Какви лентови и калибровъчни шлайфове, един ексцентър с шкурка 80 е достатъчно за този чам, не се хвърляйте в приключения. Преди да сменя ножовете на абрихта редовно имах такива следи надлъжни от подбитите ножове, а вълните ги има заради скоростта на главата и това, че поне моята е с два ножа, но това се оправя с малко шкурене.
Що да не си направи калибровъчен, ще му върши работа и за в бъдеще.Пък и става за 2 дена.Аз от доста време се замислям по въпроса за малък каблибровъчен /да речем с барабан 400-500 мм дължина/и тази зима може и да осъществя идеята.
Да ти кажа не съм много очарован от моя добре че има острани дисков и отгоре ползвам барабана за закръгления За дребни работи става но измъчена работа без автоматично подаване.
Chefo77 - майстор
Не искам да бутам "фитили", но субективно да сравняваш ДеВалт с Джет и Айнхел ... :?
griffin - майстор
npelov написа:
Уф! Не обичам да пазарувам, нещо което не разбирам. Дайте малко помощ. Кажете нещо повече за тези машинки:
lurem-rd26
JET JPT-10B (нов)

и Фитилчо предлага:
Dewalt DW1150

Всичките на сходни цени - 1100 - 1200.

Все още се чудя дали да не взема смотания Einhell и да търся друга машина по-нататък.
джета, не бих го взел най-малкото защото съм силно убеден че е с колекторен мотор, отделно испълнението на мен ми лъха на бая ламарина. лурема наистина е френски, специално този модел не съм го виждал, като девалта съм виждал машини с марката електра и лурем тук, специално мен би ми се пречкал така поставения отстрани мотор, но всеки си има вкус :-)
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 176

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: