• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 176
Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Ем, аз си немам Метабо 216 като вас и си купих напрао Девалта, бонуса е, че е с Фреза към него закачена :-D
Иначе, че не съм добре тва се знае ! :wink:
ZEDYCUS - майстор
Много си си добре, за машини винаги трябва да има място. :-D Като правиш нещо и имаш инструмента, който ти трябва, си е екстра. Аспирацията на колко ти легна, че за вилата се ослушвам да взема някой ден. :partyman:
Фитилчо - майстор
Кат доде щи кажа :-D ненам още
ZEDYCUS - майстор
:partyman: Ок. Долу ли се слагат торбите? Гледах някаква на Метабо скоро, но са по 400 лв и нагоре, подобни в Рутландса са по 260-70 лв.
npelov - специалист
След много умуване относно абрихт-щрайхмус машина взех DeWalt 1150 от Фитилчо. Днес дойде да смени валовете - единия беше доста очукан - смени го за негова сметка. Официално машината е готова за ползване. Доволен съм от сделката.
Колкото до самата машина - нямам много възможност да я ползвам защото точно се заиграх с нея и човека отгоре дойде да се оплаче. Има проблем само с настройката. Не е много лесно да се изравнят плотовете. После може да снимам ако някой се интересува. Самия плот тежи в едната страна и се повдига. Реших проблема като го хванах с две стеги, които ползвах като пружини да държат плота прилепнал надолу, докато коригирам болтовете. Пак не успях да го изравня 100%, но е доста по-добре отпреди.
Самите ножове се коригират доста по-лесно. Мъката е докато застанат предния и задния плот успоредно.

Иначе на щрайх работеше почти идеално дори с прецакания вал. Пуснах 1-2 парчета бук. Не се мъчи много. Все пак 1250W мотор е, не е 3kW. Сега трябва да му мисля как да му направя антивибрационна подложка защото по-голямата част от шума е от вибрации. и се предава от пода на стените и към тавана. Може да разделя краката от машината с анти-вибрационна подложка между два листа шперплат. Само трябва да измисля нещо и за болтовете.
bulhomes2 - майстор
Вибрации се получават от лош баланс. Не би трябвало да имаш. Веднъж пуснах абрихта без единия нож и притискач. Бях забравил, че съм го свалил. Бахти абрихта - 100 кг желязо танцуваше из работилницата ситно влашко... Огледай да не би да няма някой болт от притискачите!
npelov - специалист
bulhomes2 написа:
Вибрации се получават от лош баланс. Не би трябвало да имаш. Веднъж пуснах абрихта без единия нож и притискач. Бях забравил, че съм го свалил. Бахти абрихта - 100 кг желязо танцуваше из работилницата ситно влашко... Огледай да не би да няма някой болт от притискачите!
Като казвам вибрации, нямам в предвид по-големи от нормалното. Даже ако няма дърво машината работи доста тихо. Шума идва от самото рендосване. Сигурно остри ножове ще помогнат за намаляване на шума, но като цяло няма как да е тих процес. Тия ножове бият с голяма скорост по дървото.
EDI - майстор
До вчера смятах да си купя, а вчера вече си купих малка оберка двубазовия DEWALT d26204k , сиреч пълния комплект, който се предлага :supz: .В куфар, с двете бази, два паралелни водача и всякакви там други такъми.Вчера, като дойде я поразгледах и пробвах на сухо, уникална машина, уникална изработка. :partyman: Имам снимки, ама са още на фотото, не съм ги свалил.Ето така изглежда -

Прикачен файл

DSCF8268.JPG
ZEDYCUS - майстор
:-D Да не отпочваш още две вили или минаваш в профи клас. :partyman:
nikolson - майстор
Нещо на CNC ми намирисва работата. Явно DeWalt са си спечелили фен. :supz:
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 176

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: