• 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 176
Всичко за дърводелството
PIP - майстор
Chefo77 написа:
PIP написа:
Chefo77 написа:
Аз да се хваля ли, да се оплаквам ли ...
Прикачен файл:
Cirkulqr1.jpg
Честито, кажи нещо за качеството на изработката, ще става ли за професионално ползване.
Не зная какво имаш предвид под "ставане за професионално ползване", но за моята работа машинката е перфектна. !
Имам предвид да се ползва за серийно рязане и да изкара дълго време, понеже по снимки и видео не мога да преценя, на тях изглежда много добре.
Фитилчо - майстор
nikolson написа:
Фитилчо написа:
Намерих я,
на Раковска е магазина. Благодаря.
Само да ти кажа, че фината домакинска стоманена вълна (продава се в домашни потреби), отговаря на размер2, който в Губра се продава, колкото 00, а струва стотинки, до левче.
Благодаря, адаш :)
Ще се разровя , но се чудя в какви магазини да я тъеся :-D
Онлайн не намирам нищо такова, само тая скъпа ядка :lol:
Фитилчо - майстор
Точно си купих от сдупермаркета и видях поста ти :)
Иначе има ли някъде на голяму роло и да си късаш.Купих си сега такива.
bimbaeco - майстор
Николсон, от постовете ти последните няколко седмици оставам с впечатлението, че си преминал към по-малко индустриални методи и техники (триони, вакси, вълни :-D ). Пусни снимки, ако си правил нещо, да изплакнем очи :-D
nikolson - майстор
bimbaeco написа:
Николсон, от постовете ти последните няколко седмици оставам с впечатлението, че си преминал към по-малко индустриални методи и техники (триони, вакси, вълни :-D ). Пусни снимки, ако си правил нещо, да изплакнем очи :-D
Скоро ще е, но няма да е хич без "индустрия".
npelov - специалист
Bradley написа:
Привет, мужици - реших да добавя цикла /card scraper, cabinet scraper / към скромния си набор инструменти и на нашия пазар намирам само narex в ташев галинг за под 2 лЪва и stanley - в някакъв онлайн магазин за около 8 лЪва...
видях че напред в темата е спомента тази на нарекс, но до там - някой ползва ли една от двете/или и двете и как е качеството на стоманата...

Търсех на bahco, но не намерих у нас :?

разбира се fine tools винаги са вариант :-D
Ако още не си си взел цикла - пробвай тези от ташев. Аз си взех и са доста здравички. Може би още не съм свикнал, но не е лесно да направи ръб. Бая натискане си трябва. Ако не друго поне ще добиеш представа какво да търсиш. Аз успях да докарам добра стружка от дървото, но ако взимаш - вземи 2-3, та като почнеш да "точиш" да са накуп.

И още нещо - гледам че някой ги точат и от двете страни. И аз опитах и след известно време стъргане забелязах, че навсякъде съм се нарязал. Не до кръв, но е досадно.

П.П. Аз остря с пила, но не е много лесно. Чудя се дали да не си взема едно от "точилата" от файн туулс.
lavka86 - специалист
Здравейте майстори, калфи и чираци.
Да представя новото попълниние в моята малка и скромна работилничка /офиса ми/.
Вчера на обяд го получих и до вечерта беше монтирано в работно положение.
Ето и снимковото ревю.


Благодаря на ZEDYCUS за изработката и за изпращането на пратката.

Лек ден на всички и спорна работа.

Прикачен файл

202.jpg

Прикачен файл

203.jpg

Прикачен файл

204.jpg

Прикачен файл

201.jpg
Здравейте. Наскоро си закупих от Ташев-Галвинг този циркулярен трион. B&D CD601-XK Да ви кажа съм страшно доволен. Цената е поносима за домашна употреба. Рязах на вилата гредите на гаража и съответно летвите под керемидите. Представи се перфектно.
Фитилчо - майстор
Смятам да си закупя или по скоро чакам да си закупя ръчна це ен це машина :lol: Пантографче

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 176

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: