• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 176
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Подкрепям за МЕТАБО, погледни KGS 216M.И на тях им вдигнаха цените с новата модификация, но се понася, идва към 540 лева, има и промоции чат, пат.За фрезата, щом е за маса ХИТАЧИ-то е добро, ще можеш да си въртиш и големи и малки фрезери.За ръка обаче тежи.За фреза бих се огледал от България, заради гаранцията и сервиза.
Николай Николов - специалист
Това Хитачи повече го плюват по западните ревюта. Ако не държиш на 1/2" цанга си вземи нещо нормално с 8мм захват. Върши 95% от всички задачи свързани с оберфрезите.
Chefo77 - майстор
Като горд собственик на 2 герунга на Метабо (KS 216 Lasercut и KGS 254 M), подкрепям за избора на тази марка като герунг машини. Единственото, което мога да кажа като недостатък, е лошото прахоотвеждане. На черното бяло не мога да кажа. Очаквах повече.
themask - специалист
Metabo и аз го загледах, но тук е 540 лева, а от UK излиза 150 Паунда (380 лв + около 30 лв за транспорт). Не знам дали гаранцията оправдава разликата, особено като няма да се ползва ежедневно.

Относно фрезата - честно казано нямам предпочитания относно размери - милиметрови/инчови. Инчовите са по-евтини и затова се насочих натам :)
Да се отказвам ли от Hitachi-то?
Chefo77 - майстор
Не е лошо да имаш гаранция, винаги може да стане фал. Виж дали гаранцията не е международна.
Аз си взех импактче от Англия (44 паунда срещу 300 лева тук), според един сервиз нямам гаранция тук, но според Бош България имам.
nikolson - майстор
Хитачито е кораво, но няма някои екстри. Напр. фина настройка на паралел и дълбочина. V2 моделът им има и е съответно по-скъп.
EDI - майстор
Метабо-то няма какво да му се повреди, ако си го ползваш по предназначение и си режеш дърво, та него от Англия иди, доди.Огледай се обаче за оберка у нас, има доста предложения на добри цени.Има и с цанга 12,7, във ВАЛЕРИЙ ГРУП има, скоро бях пуснал линка, един колега търсеше.
themask - специалист
Във Валерий открих само това:
http://shop.valerii.com/?cid=175&product=29074

Него ли си визирал? Не ми е особено позната марката :)
EDI - майстор
Същото.Копие е на СИЛВЪРЛАЙН, дето го продават в Англия.Иначе тази търговска марка е на ВАЛЕРИЙ, мисля, че или в Китай или в Турция ги правят.Нямам реални впечатления ,не съм работил с такава, но вероятно е на нивото на масовите оберки.
themask - специалист
А нещо по-читаво като марка на местния пазар с инчови цанги?
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 176

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: