• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 176
Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
EDI написа:
Изобщо не се гъне, материала е от една от перките на самолетно витло на АН-2, бях го отмъкнал преди много години от едно сметище.Не знам точно каква е композицията и какви легиращи метали има, ама ножовка го реже със зор :-D месинга също е добър материал за такива декоративни изделия.
Луд ли си бе да режеш перка :lol: Та тя струва пари.Дори аз търся да отмъкна перка от самолет да направя часовник като му сложа механизъм в средата
npelov - специалист
EDI написа:
... материала е от една от перките на самолетно витло на АН-2...
Това беше важно да го споменеш. За малко да се навия да правя от алуминиева шина. Добре, че се сетих че с алуминиевата взех и месингова. Пък и алуминиевата май има някакво покритие дето трудно се маха.
lavka86 - специалист
Здравейте майстори, калфи и чираци. Ето какво ми докараха от Англия.
Най доброто е че има пет цанги и мощност 2050W.
Допълнително имам бонус от пет фрезера с опашка 12.7 мм.

Прикачен файл

41.jpg
41.jpg (74.33 KиБ) Видяна 2153 пъти

Прикачен файл

42.jpg
42.jpg (60.12 KиБ) Видяна 2153 пъти

Прикачен файл

44.jpg

Прикачен файл

46.jpg

Прикачен файл

43.jpg
nikolson - майстор
Честито lavka86, ще чакам отзиви за качеството и. Това е най-пълният комплект под 200 лева и е с микронастройки.
Chefo77 - майстор
Ъ-ъ-ъ ...
Прикачен файл:
image-0-02-01-f157fb14528a248ab255731db118014e66b3874be83732ea8d3603ee79662dee-V.jpg
:razz:
пишман_майстор - майстор
Случайна покупка. Веднага го тествах. Учудващо стабилен , никакво отклонение и луфт в отрезите. Доста прецизен в градуси и т.н. Бързата настройка е перфектна . Интересен подход за дръжката. Досега всичките ми циркуляри са били с тип-D дръжка. За момент се заблудих, че работя с по-горен клас машинка :) . За китайка- много добра изработка бих казал. Риоби ТС256 е моделът.
Прикачен файл:
2016-08-17-464.jpg
2016-08-17-464.jpg (113.39 KиБ) Видяна 1913 пъти
Прикачен файл:
2016-08-17-465.jpg
kendal - специалист
Със здраве да си го ползваш. =D>
Lisko - майстор
Честито! Пише ли - Мейд ин чайна?
Щото марката по принцип е японска. Учудих се че не е типичния им резедав цвят.
В момента при нас има някакви промоциЙ
пишман_майстор - майстор
Тайванска е. За мен сички дръпнати без японци , са китайци :-D http://singaporetools.com/products/ryob ... 00w-ts256/ Моята не е купена от магазин. От ръка е.
Тези резидавите ( "новите" ) са една голяма част доста по-лимбезе изработка от "старите" сини. Политика на фирмата . За да се харчат Милуоки и АЕГ .
pgt - специалист
Абе на тези "китайци" май може повече да се разчита :wink:
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 176

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: