• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 176
Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Ryobi e японска, ама има една подробност. За Европа, Австралия/Н. Зеландия и Сев. Америка са сублицензирали TTI's Power Equipment, които "произвеждат", Милуоки, АЕГ (също по лиценз на Електролукс) и т.н. http://www.ttigroup.com/en/our_brands/b ... ccessories
Оставили са си Азия и Лат. Америка. Риоби е голяма компания и един от големите и бизнеси е печатарска
техника. Синьото Риоби се продаваше от фирмата-майка в САЩ и е профи техника. След като TTI's Power Equipment купиха Милуоки, поеха и пазара в САЩ с резидавите машини. На сайта на Милуоки се мъдреше надпис "Прозведени в САЩ и винаги така ще бъде", ама вече го няма. :lol:
Chefo77 - майстор
Пичове, мисля да си продам голямата пендула - Metabo KGS 254. Ако някой има интерес, да свирка. Причината е, че не ме кефи прахоулавянето. Използвана е много малко.
Мисля да заприходя аналог на Бош.
PIP - майстор
Ако прахоулавянето е основната причина по-добре си направи по-голям кожен прахоуловител и пробвай с 36мм маркуч на прахосмукачката. Повечето пендули са зле с прахоулавянето, но ако си харесал вече нещо друго взимай, знам как е :)
pgt - специалист
Той Чефо си е фен на синия Бош, така че няма нужда да го разубеждаваш :supz:
Chefo77 - майстор
Проблемът е, че даже и включена прахосмукачка не успява за изсмуче прахоляка. Не е задължително да е син Бош, може и пак същата, но следващата версия, с гумения накрайник. Проблем с марката нямам, и малката ми пендула е Метабо.
PIP - майстор
Не знам пендула дето ще издърпа всичко, но най-важното е да изсмуче микроскопичния прах, който е най-вреден и неприятен, няма проблем да останат едри трици под и около машината. От опит мога да кажа, че по-широк прахоуловител и маркуч помагат.
Lisko - майстор
Интересен е пътя на чуждиците и как понякога думи с един и същ произход се използват за различни неща. Това Metabo например тука никой не му вика пендула. Един сърч в гугъл ми сочи, че пендула викат на това например.
Изглежда че повечето технически заемки в българския са от немски - герунг, абрихт, бормашина и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Lisko написа:
...
Изглежда че повечето технически заемки в българския са от немски - герунг, абрихт, бормашина и т.н.
Не са точно заемки. Допреди някои години, инженерните специалноти се учеха на немски. Техническата литература на немски, няма български аналог, специалистите ползват немски думи. Ти сега какво ползваш за link например :-)
kendal - специалист
Лиско,абсолютно правилно си отбелязал относно пендулата,неправилно наричаме тук циркуляра за ъглово рязане -пендула ,той си е просто циркуляр за ъглово рязане,виж пендулата е нещо друго,пак е циркуляр,но движението на механизма е по друг начин,pendulum-ако не греша правописа че по памет работя означава махало,както се извършва движението при рязане с този род машина.
bulhomes2 - майстор
n_a написа:
Допреди някои години, инженерните специалноти се учеха на немски. Техническата литература на немски, няма български аналог, специалистите ползват немски думи. ...
Ебаго!!! Да си фръгам инджинерната диплома тогива? 96-та съм завършил, бъкел немски не зная, а и никаква техническа литература на немски не са ми предлагали. Да не бъркаш немския с руски?
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 176

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: