• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Както знаете, аз обичам да пазарувам от Англия, защото цените са добри и се намират машини и инструменти, които в България или ги няма, или са на нечовешки високи цени.
Много често продавачите в Ибей и сайтовете за обяви от рода на нашия ОЛХ продават по много неща наведнъж, за да не се занимават да организират изпращането на всяко едно поотделно. Цените на такива обяви (Job Lot) често са няколко ПЪТИ по-ниски от общия сбор на единичните цени на стоките, а освен това доставката вътре в Англия се плаща само веднъж. С други думи така е много по-изгодно да се пазарува.
Друго предимство на подобна система е, че много хора се притесняват да пазаруват от там, защото не знаят езика, нямат акаунти в Пей Пал и Ибей, или просто защото не са свикнали. Така и те ще могат да се възползват от предимствата на този пазар, който иначе им е недостъпен.
Предложението ми е в тази тема да се публикуват подобни обяви и, ако се съберат достатъчно кандидати, да пазаруваме заедно, защото така ще бъде изгодно за всички.
Знам че българинът е армия от ЕДИН ЧОВЕК и такива кооперативи обикновено се разпадат още в самото им начало, но, ако сте съгласни, може да опитаме.
П.П. Поставям темата в раздел Дърводелство, но и другите занаяти са добре дошли.

Ето един пример - 34 рендета за орнаменти (сред които има "Престън") за около 300 лева с доставката.

Прикачен файл

1.JPG
sstefanov - майстор
Към автора: Само снимка не стига, по-добре направо линк към обявата.

ОК, изтривам си въпроса към vladilen ...
Последна промяна от sstefanov на чет мар 12, 2015 10:24 am, променено общо 1 път.
bimbaeco - майстор
Пуснах само снимка, защото ми трябваше за пример, не мислех, че ще има интерес точно към това.
Ето го линкът:
http://www.ebay.co.uk/itm/Antique-Carpe ... 1626301856

На Владилен обявата е за два сепаратора, така че според мен е добра оферта, особено като се има предвид, че Дъст Депюти, от които очевидно са изкопирани тези сепаратори, са доста по-скъпи (http://www.amazon.com/Oneida-AXD000004- ... B002GZLCHM).
vladilen - специалист
само да кажа че моя (сепаратор) пристигна
така че не търся партия
bulhomes2 - майстор
Записвам се да следя.
profesionalist_wood - майстор
Народе,регнах се в Ибей в Англия, Сега за Пей Пал задължително ли трябва картата да е от ПИБ защото там пейпал признавал VISA?
silent - майстор
Моята е от Райфайзен...преди имах на Юнион банк....мисля че към момента на всички банки дебитните Визи се приемат от Пейпал....
емо ем - специалист
Много добра идея за групово пазаруване, макар реализицията да е задача с повишена трудност.
Моето предложение е, ако може, линкове към изгодни Lot обяви да се пускат само от колеги, които вече са харесали този вид стока и търсят още съмишленици да запълнят лот-а. Иначе съществува риск темата да се претрупа с никому ненужни обяви, а те не са малко в Нет-а.

Профи, няма значение от коя банка е картата. Пейпал приема Visa, Master Card и American Express. Достатъчно е да отидеш до твоята банка и да заявиш кредитна/дебитна карта за Интернет плащане. Даже и виртуална дебитна карта върши работа - те са доста изгодни от към такси за обслужване. Съвет - чети внимателно условията на банката, има уловки.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Джоб Лот - сговорна дружина планина повдига" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: