• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Всичко за дърводелството
Jorky - специалист
Здравейте първо искам да кажа на админа,че имах стара регистрация,но забравих паролата,та сега си направих нова надявам се,че няма да ме лиши от достъп в тази!
По-рано писах тема,в която разбрах,че 5,5Kw електромотор няма да го подкарам на монофазно напрежение.Та сега искам да питам 2,2Kw монофазен електромотор,1500 оборота с пусков и работен кондензатор ще ми свърши ли работа за банциг?Банцига ще го ползвам за домашни работи(за летви,дъски и така на татък)няма да бича трупи на него и да го тормоза зверски! :)
Благодаря предварително :wink:
Илчо Илиев - майстор
Абе то може и с 1,1, но зависи колко е голям банцинга...,а и оборотите са височки, тряя да са 850-950...
Jorky - специалист
Ако трябва ще направя снимки на банцига,обаче е големичък колелата са по 50 см. диаметъра!Колкото до оборотите,мисля че ще се справя с тях,но все пак един два съвета няма да ми навредат
big_death - специалист
Става, моя е 40 см маховици , и го върти трифазан мотор 1,5кв направен на монофазен . Е, дървета с 20 см дебелина зор ще разкрояваш, ама все пак е банциг, а не гатер :)
Илчо Илиев - майстор
За такъв малък банцинг мотора ще е добър, както каза и колегата, все пак няма да бичиш трупи..
Докарай оборотите в норма 850-900, колелата да не бият и да имат баланс, добре залепена лента и заточена , стягаш лентоводитела , нова тапа и можеш да правиш чудеса ...
За този банцинг може да си направиш два размера ленти- 3 см за разбичване и 1,5 см за контурно рязане...
Има фирми предлагащи ленти, готови залепени и заточени, по твой размер, като за твоя банцинг ще е в рамките на 10 лв и ако не я хакнеш в гвоздей, ще те изкара много време...обаче не мога да ти дам координати, ако има някой колега, който да си е вземал , да каже...
bimbaeco - майстор
И аз се хванах да реставрирам един подобен банциг. Колелата са 45 см. Моторът е преработен от трифазен в монофазен и е чудовище. Един вал бие и ще правя нови колела, но иначе има потенциал (комшията е стругар - ще помага с частите). Качи снимки да умуваме заедно.

Мишо
Jorky - специалист
Няма проблем ще кача снимки още утре,ама има малък проблем!Моторът който исках да купя е продаден и сега намерих пак монофазен 2,2kw,но 2800 оборота,та сега трябва здраво да помагате! :) Дали да го купя и или да търся друг по-ниско оборотен?А сегашната шайба е 36см. диаметър :shock: ,защото оня мотор беше много бързо оборотен. Моля ви дайте съвет какво да правя
Jorky - специалист
Ето ги снимките :)

Прикачен файл

5.jpg д

Прикачен файл

4.jpg г

Прикачен файл

3.jpg в

Прикачен файл

2.jpg б

Прикачен файл

1.jpg а
Jorky - специалист
Надявам се да не се смеете много. :-D Ето ги и другите четири снимки.

Прикачен файл

9.jpg

Прикачен файл

8.jpg

Прикачен файл

7.jpg

Прикачен файл

6.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Електромотор за банциг!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: