• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 187
Всичко за дърводелството
Lisko - майстор
Поставките за вино вдигат летвата много високо!!! Сега как да се похвали човек с нещо много по-елементарно?
Направих си стойка/шкафче, на което да си сложа новия настолен циркуляр.
1. Скелетът е почти готов, остава още една летвичка от долна предна страна и една в средата на дъното
2. Въпросните вече са добавени, отзад се вижда шпертлата за горницата
3. Купих фазер 48"х48" от който ми разкроиха в магазина 4 парчета - за три страни и дъно. Две страни и дъно са вече сложени. Поради това че фазера беше бял от едната страна, та боядисах бяла горницата (подпряна отзад).
4. Горницата поставена. Отпред трябва да туря вратички, но още не съм го доизмислил.
5. Същото, друг ъгъл
6. Поглед отзад
Изображение

Разходи дотук:
стари "излишни" парчета от 2х4 гредички, резнати наполовина - безплатно
$9 за фазер
Шпертплат - безплатно - от парче което майсторите на комшията изхвърлиха.
18 винта "за гипсокартон" 3 инча дължина - под $2
около 100 пирончета 1" - $1
Малко лепилце и малко бяла боичка
общо да дойде към 15 канадски долара, тоест към 20 лева.
EDI - майстор
Всичко сътворено с мерак и ръце от дърво радва окото, няма значение дали е просто или сложно. :partyman: Дай да видим и циркуляра върху долапчето. :) Мяркам го ДЕВАЛТ-а, ама го качи на място.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Калин Марков написа:
Бях пийнал и реших да подълбая някой и друг дънер, и това се получи
Калине с какво ги правите тези дупки в дънера ? :?
Lisko - майстор
Мерси, EDI!
Ето как изглежда заедно с циркуляра.
Идеята беше плота на циркуляра да дойде на една височина (всъщност няколко милиметра повече) с масата (вляво) за да може ако подавам нещо по-дълго да отива на масата. Масата съм я правил преди години. Под нея се хаби много място, но пък лесно я местя да двора да рендосвам върху нея.

Чак след като направих снимката се сетих че съм турил диуолта завъртян на 180 градуса, ама карай, който разбира се сеща.
Освен вратичките, (те са по-лесната част) имам известно чудене дали да кача целия долап на колелца но съм по-склонен да не го качвам, щото няма чак толко често да го местя, а пък си е по-стабилно без колелца. Изкушението е по-скоро щото ги имам колелцата и няма да давам пари за тях ;-)
Изображение
la_bamz - специалист
Неделята тръгна много зле .. от 8 до 12 се опитвах да направя едни неща, но не се получаваше. За да не пиша деня бегал:-), реших да направя 2 подноса за жената и една "чантичка" за бира. Май се получи като за 3 часа(с изчакване на лепилото да изсъхне) труд :
Прикачен файл:
DSC07739.JPG
Прикачен файл:
DSC07742.JPG
Прикачен файл:
DSC07736.JPG
Прикачен файл:
DSC07738.JPG
gnt69 - майстор
Много хубаво ама докато е съхнало лепилото бирата е свършила. /майтап/ Супер е станало. :partyman:
nikolson - майстор
В началото имаше малко експерименти.
Прикачен файл:
Снимка0045.jpg
Прикачен файл:
Снимка0042.jpg
Прикачен файл:
Снимка0043.jpg
Купих малко материал. За съжаление не беше сух, но за целта на проекта го преглътнах. След рязане по размери, рендосване и боядисване, преминах към сглобяване на таблите.

Прикачен файл

Снимка0047.jpg

Прикачен файл

Снимка0046.jpg
nikolson - майстор
Бях притиснат от времето. Работех след пет следобяд, до към 7-8 часа. Беше доста студено, а аз нямам работилница и правех всичко в мазето, мястото беше 1х1 метра. В четвъртък времето се пооправи и излязох на двора.
Прикачен файл:
Снимка0050.jpg
Прикачен файл:
Снимка0051.jpg

Прикачен файл

Снимка0052.jpg
nikolson - майстор
Нещата започнаха да придобиват вид
Прикачен файл:
Снимка0053.jpg малка табла
Прикачен файл:
Снимка0054.jpg голяма табла
Дотук приключихме в петък следобяд. Следва сглобяване. Правих го сам и хич не ми беше много до снимки. Няма кой един винт да ти подаде, или поне с пръст да подпре нещо. Затова качвам завършеното легло.
Прикачен файл:
Снимка0055.jpg
Прикачен файл:
Снимка0056.jpg
Прикачен файл:
Снимка0057.jpg
.......................................
Качеството на снимките е не много добро, защото са от телефона ми. :partyman:
bimbaeco - майстор
:partyman:
Хитро си измислил таблите и конструкцията. :drinkers:
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 187

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: