• 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 187
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
Легълцето е готово като за сефте за мен добре :)

Прикачен файл

2016-11-26 22.24.55.jpg
cvetomir_77 - специалист
Направо е страхотно.
fillme - специалист
eхаа :shock:

Някъде има ли разяснения и снимки как си го направил?
mavryt4o - майстор
fillme написа:
eхаа :shock:

Някъде има ли разяснения и снимки как си го направил?
Не в работилницата гледам да не влизам с телефон по разбираеми причини. Ако качвам и много снимки и обяснявам в процеса на работа все ще се намери някой зевзек да каже ,,ти така се обясняваш все едно сме малоумни и не го знаем или съм се фукал.Не съм голям спец в сферата на таблените конструкции .Преди две седмици качих тук рамките за леглото .Те за изработени от материал с дебелина 35мм ширина 120 и дължина според нуждите.Фрезоват се след това с комплект ножове за таблени врати нож и контра нож да се получи рамката .В нея се пъха пък таблата.Това е в общи линии ако почна и да пиша перипетите по цялото легло с монтажа на механизма ракла и какво ли още не то ще трябва нова тема и няма да изглежда толкова лесно :-D
nikolson - майстор
Защо не слагаш крачета?
Кажи за оцветяването, байц, лак, масла...
cvetomir_77 - специалист
nikolson написа:
Защо не слагаш крачета?
Кажи за оцветяването, байц, лак, масла...

Крачета вероятно няма, защото пространството под матрака играе ролята на ракла. Това е много удобно. Там стоят обикновено дрехи или завивки които не са съвместими със сезона :) (мое мнение). Спалнята изглежда перфектно.
profesionalist_wood - майстор
mavryt4o написа:
fillme написа:
eхаа :shock:

Някъде има ли разяснения и снимки как си го направил?
Не в работилницата гледам да не влизам с телефон по разбираеми причини. Ако качвам и много снимки и обяснявам в процеса на работа все ще се намери някой зевзек да каже ,,ти така се обясняваш все едно сме малоумни и не го знаем или съм се фукал.Не съм голям спец в сферата на таблените конструкции .Преди две седмици качих тук рамките за леглото .Те за изработени от материал с дебелина 35мм ширина 120 и дължина според нуждите.Фрезоват се след това с комплект ножове за таблени врати нож и контра нож да се получи рамката .В нея се пъха пък таблата.Това е в общи линии ако почна и да пиша перипетите по цялото легло с монтажа на механизма ракла и какво ли още не то ще трябва нова тема и няма да изглежда толкова лесно :-D

Споко няма кой да се заяде с теб. :partyman: Повечето тук са любители,вече останаха малко дървените философи без да са пипнали винтоверт в живота си. Това че не снимаш работилницата стана така покрай Тинки да не разкрием кой къде работи и да познае работилницата му иначе...бух бух :-D То и аз не показвам нищо от цеха ама....
mavryt4o - майстор
nikolson написа:
Защо не слагаш крачета?
Кажи за оцветяването, байц, лак, масла...
В средата ще има напречна преграда която ще играе ролята на опора,разделител и ще спъва допълнително рамката като се хване и пода за нея.Случайно отворих гаранционната карта на под матрачната рамка и в нея беше строго упоменато че над 120см ширина (тази е 140)се монтира ЗАДЪЛЖИТЕЛНО упора в средата. Оцветяването стана по следния ред грунд за дърво на лакпром в който за мое учудване пише че и предпазва от дървояди една ръка.Последва междинно прешлайфане със 240 шкурка и стоманена вълна.2-3 ръце лак на водна основа сикенс орех (това ми беше най близко до цвета на поръчителя) като претривах с стоманена вълна защото първоначално пробвах с пистолета но стана на капки но не успях да ги скрия на 100%.Накрая безцветен лак на водна основа пак на лакпром разнасяше се като марсол дори и след разреждане и побеляваше от интензивно разнасяне но всичко изчезна след изсъхване.Забравих да кажа че таблите им боядисах краищата преди да ги вкарам защото съм забелязал че с времето се свива дървото и цъфват едни бели линии.
mavryt4o - майстор
profesionalist_wood написа:
mavryt4o написа:
fillme написа:
eхаа :shock:

Някъде има ли разяснения и снимки как си го направил?
Не в работилницата гледам да не влизам с телефон по разбираеми причини. Ако качвам и много снимки и обяснявам в процеса на работа все ще се намери някой зевзек да каже ,,ти така се обясняваш все едно сме малоумни и не го знаем или съм се фукал.Не съм голям спец в сферата на таблените конструкции .Преди две седмици качих тук рамките за леглото .Те за изработени от материал с дебелина 35мм ширина 120 и дължина според нуждите.Фрезоват се след това с комплект ножове за таблени врати нож и контра нож да се получи рамката .В нея се пъха пък таблата.Това е в общи линии ако почна и да пиша перипетите по цялото легло с монтажа на механизма ракла и какво ли още не то ще трябва нова тема и няма да изглежда толкова лесно :-D

Споко няма кой да се заяде с теб. :partyman: Повечето тук са любители,вече останаха малко дървените философи без да са пипнали винтоверт в живота си. Това че не снимаш работилницата стана така покрай Тинки да не разкрием кой къде работи и да познае работилницата му иначе...бух бух :-D То и аз не показвам нищо от цеха ама....
Нищо не знам за този случай :? Може тогава да не съм бил в клуба от 2-3 години се занимавам с дърво.Имах предвид не обичам да се разсейвам с телефони снимки и тн.
bulhomes2 - майстор
mavryt4o написа:
... първоначално пробвах с пистолета но стана на капки но не успях да ги скрия на 100%...
С каква дюза ти е пистолета?
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 187

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: