• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
dimitar_petkof - напреднал
Здравейте,
Някой знае ли от къде мога да си намеря О пръстен с вътрешен диаметъ междум 160мм и 170мм с диаметър на сечението 12мм? Трябва ми за 5 операционната ми машина произведена в Доспат. О пръстенът е в една шайба с канал и предава движението съм валяка за щрайхмуса. Благодаря!
sinbor - специалист
Имам познат, който прави вулканизация на колелото, с О пръстен не става. Взе ми 50 лева машината ми работи добре сега
sinbor - специалист
Пазарджик Ако ти е далече може по еконт
dimitar_petkof - напреднал
Ей за това иде реч. Намерих един О пръстен с по-голям диаметър, срязах го и залепих със секундно лепило. Работих 15 - 20 мин и приключи...

Прикачен файл

2015-08-15 20.23.21.jpg

Прикачен файл

2015-08-15 20.23.34.jpg
sinbor - специалист
Колега това и аз го направих... затова ти казах какъв е варианта на мястото на този О пръстен се вулканизира гума и след това забравяш за проблема.
ridik - специалист
Колега ако нямаш възможност да направиш това което те съветва колегата защо не пробваш да струговаш колелото до изчистване на канала и после му залепиш тънка транспортна лента - както се правеше едно време на маховиците на банцизите.Гаранция че ще изтрае повече от о пръстена а при добра транспортна лента може да изтрае години.Аз на тази която закупих днес колелото не е алуминиево а някаква пластмаса.
dimitar_petkof - напреднал
Колега, sinbor
Може ли телефон за връзка с човека, които ти е направил вулканизацията.
Благодаря предварително.
LazarGanev - "Велик майстор"
Само да отбележа една много важна подробност - този оригинален пръстен има 2 функции: 1-демпфер и 2-предпазен съединител. При вулканизирането се лишаваш от втората функция, а тя е много по-важна от гледна точка на безопасност.
kendal - специалист
Налагало ми се е да правя такъв ремонт три пъти на две различни машини,и на двете въпросното колело беше вулканизирано ,ремонта на и на двете машини извършихме по същия начин,имам много линейни метри работа след ремонта без да има каквито и да е проблеми,едната машина я имам и още си работи,така че колега давай по-добър вариант едва ли ще открием,без да променяме предавката с редуктор и отделен ел.двигател както си решават проблема някои колеги.По горните твърдения са на базата на над 20год. с такива машини,които естествено не са най-доброто което е на пазара но са прости по устройство и ремонтопригодни.Желая успех.
  • 1
  • 2

Тема "5 операционна доспатска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: