• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
daniel vasev - специалист
Няма проблем за поста. Прозореца е идеален а само на лепило ли разчиташ в ъглите или и винтове иначе си по голям майстор от мен.
mavryt4o - майстор
daniel vasev написа:
Няма проблем за поста. Прозореца е идеален а само на лепило ли разчиташ в ъглите или и винтове иначе си по голям майстор от мен.
Az si haresvam edin metod do sega ne me e ilojil. Reja na 45 gradusa i 4elno po sredata pravq kanal edin disk na dvata profila 1-2 santa dalbok. Lepilo na moment i letvi4ka v kanala taka mnogo lesno si pasvat dvata profila i letvata gi dyrji v edna ravnina taka kolkoto i slojno da si frezoval profilite kato e pod 45 gradusa vsiako ryb4e si pasva . Bih po 2 vidii ot strani da ima.Vijdam 4e si merakliq i se hva6ta6 sys slojni proekti samo taka evala az na tvoite godini imah trion i pila i darvodelstvoto mi be6e blian no s vemet
o postignah me4tata si samo se dryj za istinskoto darvo ot masiv.Predi me4taeh za mashini sega samo umuvam ot kade da izkop4a hubav material taka 4e izpadne li ti ne6to zadelqi.
daniel vasev - специалист
От дървата за огрев има доста добър матерял и като докарат заделям бича мажа челата и слагам 1-2 години да съхната и така всяка година.А иначе има един по сложен проект него ще го кача довечера.
daniel vasev - специалист
Обещаните снимки.

Прикачен файл

IMG_658996958755270.jpeg
IMG_658996958755270.jpeg (61.13 KиБ) Видяна 1251 пъти

Прикачен файл

IMG_20150912_153031.jpg

Прикачен файл

IMG_20150912_152632.jpg

Прикачен файл

IMG_20150912_152831.jpg

Прикачен файл

IMG_20150901_131057.jpg
daniel vasev - специалист
Още малко.

Прикачен файл

IMG_20150821_131315.jpg Преди

Прикачен файл

IMG_658996958755270.jpeg
IMG_658996958755270.jpeg (61.13 KиБ) Видяна 1251 пъти

Прикачен файл

IMG_658985713050193.jpeg
IMG_658985713050193.jpeg (57.24 KиБ) Видяна 1251 пъти
mavryt4o - майстор
daniel vasev написа:
Още малко.
браво супер е станало а колкото до материал от дърва за огрев не очаквай чудеса аз вадих от дъб и дали излезна 40 процента беловина колкото щеш пука та се къса отделно каде кухини в средата а като бичих беше екстра
daniel vasev - специалист
Понякога се улучва а попринцип купувам от складове сух материал ама зависи от чама понякога малко влага да дръпне и се усуква яко и затова прозорци кошери ги лепа от 3-4 парчета че широчината не трябва да е повече от 3 пати дебелината и годишните кръгове гледа че има значени защото един път ме изложоха.
KOLOBAR - напреднал
За пореден път се убеждавам, че колкото майстори, толкова и способи за направа на дограма. И в това няма нищо лошо. Направи ми впечатление, че в Англия в голям процент прозорците се отварят НАВЪН, както в старите наши къщи. Това разбирасе си има предимства и недостатъци. Въпрос на предпочитание. Неотдавна направих и аз такава версия, бях с доста резерви, но се указа удачно решение. Има един недостатък, когато са нечетен брой крила, проблемно е миенето на едно от тях. Всичко друго е предимство. Нашия обков тук е малко непригоден за подобни решения, но и това се преодолява. Най-важното, вода дори и без уплътнения НИКОГА няма как да проникне. При външни фалцове- вода будала няма, да върви отдоло нагоре. И крилата несе пречат при отваряне в интериора.
mavryt4o - майстор
KOLOBAR написа:
За пореден път се убеждавам, че колкото майстори, толкова и способи за направа на дограма. И в това няма нищо лошо. Направи ми впечатление, че в Англия в голям процент прозорците се отварят НАВЪН, както в старите наши къщи. Това разбирасе си има предимства и недостатъци. Въпрос на предпочитание. Неотдавна направих и аз такава версия, бях с доста резерви, но се указа удачно решение. Има един недостатък, когато са нечетен брой крила, проблемно е миенето на едно от тях. Всичко друго е предимство. Нашия обков тук е малко непригоден за подобни решения, но и това се преодолява. Най-важното, вода дори и без уплътнения НИКОГА няма как да проникне. При външни фалцове- вода будала няма, да върви отдоло нагоре. И крилата несе пречат при отваряне в интериора.
много си прав но някак е не естесвено да се отварят навън иначе преглътнах едното не естесвено и сега поне стъклопакетите слагам отвън не се знае може в другия и крилото да е отвън
KOLOBAR - напреднал
При мен крилата отвън и отвътре са еднакви и стъклопакета го монтирам отгоре- горния хоризонтален фриз е само на винтове и се сваля при нужда.
  • 1
  • 2

Тема "Собствен проект-прозорец мнение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: