Всичко за дърводелството
klambrev - специалист
Здравейте,
Попадна ми дешаме от лиственица, поне по думите на продавача. С проба на натиск е по-твърдо от масовото чамово.
Седяло е 15 години наредено на купчинка с разделителни летви, право е и в момента влажноста му е 9-10% с влагомер на щил мерено.
Никаде незабелязах прашец или отвори на дървояди но превантивно искам да го обработя с резистол във вана преди да го монтирам но ме притеснява дали няма да се изметне след като го намокря така обилно с водния разтвор?
След като го импрегнирам ще го наредя пак да съхне преди да го редя.
Някой има ли наблюдение с подобен сух материал?

Благодаря предварително на всички отзовали се.
EDI - майстор
Няма смисъл да импрегнираш лиственица.Достатъчно издържлива е да изкара и 1000 години, дори и на сухо да я наредиш на пода в стаята.Не знам каква е лиственицата - европейска /най-вероятно/ или сибирска, но тя е естествено устойчива на атмосферни условия и гадини, нищо не я яде.Прегледай за твое спокойствие за дупки и просто махни увреденото парче.Ако видиш гадина в лиственицата, ще си е цяло събитие от континентален мащаб в общи линии :lol: .
nikolson - майстор
По-скоро се заинтересувай, дали обработени с резистол материали могат да се използват в интериора.

Тема "Импрегнация на дюшеме" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: