• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
Въпроса ми е не толкова на избора ,спрял съм се на щил от МS 180 до 250 а какво трябва да гледам като я пробвам някакви тънкости .Някой ми беше казал че се сваля свеща и се гледало буталото да не е надрано нищо не разбирам знам че помпите за маслото на веригата са проблемни и това ще пробвам.Утре ще ходя да гледам една 250-ка за 260 лева та всичко бще ми е от полза .Трябва ми не за дърводобив но си събирам дървен материал 3 ореха набичих още 2 има за бичене 2 за бутане една липа все се моля на един приятел но ми омрезна искам като изпадне нещо веднага да реагирам.Та всякакви тънкости ще ми са от полза при огледа.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Как бичите с резачка? Извини, че не съм по темата
mavryt4o - майстор
n_a написа:
Как бичите с резачка? Извини, че не съм по темата
:lol: не не само бутам дърветата с резачката после на гатера бича
keymaker - специалист
1.Палиш за малко до 20 сек. гасиш и я вдигаш за стартерното въже ,най-добре е ако не се движи надолу (колкото по добра компресия има , толкова по бавно развива въжето)
2. Палиш и оставяш да работи на ниски обороти ,започне ли да ги мени ,има проблем
3. При рязко подаване на газ трябва да се опитва да се вдига нагоре (вдига предница).
4. през цялото време се ослушвай за тракащи на твърдо шумове.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Благодаря.
bobko - специалист
Провери тампоните,обтегача на веригата,водещото колело и лагерчето му.Най-вече буталото през отвора на свеща.
iivanov - майстор
Аз не бих си взел толкова малка машина , втора ръка. Първо , че ресурса им е малък , второ , тези машинки са склонни съм прегряване. Не се знае , как е работил продавача. На малко по-висока цена може да се вземе нов мак , с гаранция.
Ии , колко ти е голям ореха? Щот може въшката да я убиеш на него. :-D
mavryt4o - майстор
благодаря за ценните съвети ще ги имам в предвид
mavryt4o - майстор
iivanov написа:
Аз не бих си взел толкова малка машина , втора ръка. Първо , че ресурса им е малък , второ , тези машинки са склонни съм прегряване. Не се знае , как е работил продавача. На малко по-висока цена може да се вземе нов мак , с гаранция.
Ии , колко ти е голям ореха? Щот може въшката да я убиеш на него. :-D
250-ка защо да е малка и с 180 не съм имал проблем за дебели дървета сега колко е тормозена един господ знае това е риска на втората рака
iivanov - майстор
Аа , аз разбрах щил 180 , до 250 лв. Ма то така написано. :-D Щил 250 по-бива. Ама никой не продава хубава машинка , за без пари.
  • 1
  • 2

Тема "избор на дърворезачка употребявана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: