Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Виж ей това - http://bogora.com/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1 ... B%D0%B8-12 може да те ориентира за сметките.
Делян - специалист
Поне 4-5 работни дни ще трябват за такава поръчка. Т.е., ако дадеш поръчката днес-утре, може и да е готов разкроя до 23-и и по празниците да сглобиш. Но ти нямаш разкрой, а той отнема не малко време.
Още в първата ти скица има несъответствие в мащабите. Според размерите на гардероба, скрина и комина, стаята ти е широка 3.4 м. На отсрещната стена леглото е 1.6 + 2 * 0.4 м нощни шкафчета + поне 0.4 м свободно разстояние до лявата стена, станаха 2.8 м, т.е. за детското ти легло остават едни 60 см ширина. Или трябва да изместиш спалнята плътно до лявата стена, за да освободиш място за детското легло. Но няма да е толкова широко, колкото си го нарисувал.
Сядайте с жената, рисувайте мащабно и мислете. Нова година - нов късмет :)
root666 - специалист
В Съливера предлагат да ти направят и проекта, мисля че около 60 лева струваше, отивай там, ще ти направят проекта, разкроя, кантирането и отворите за минификсове и за панти, След това ще ти остане само да го сглобиш. Само се моли да нямат много поръчки, че до Нова година почти не остана време.
манихеин - специалист
"Гардероб с плъзгащи врати"...
И нямаш понятие от конструиране на мебели. Не че няма да стане с направи сам, ама до нова година не можеш само механизмите за плъзгане да проучиш кой какъв е и защо единият струва сто, а другият няколко по сто лева...
EDI - майстор
Това за плъзгащите ми е убегнало... :? така си е, както казва колегата, ако правиш плъзгащи.Не им разбирам на механизмите, но до колкото съм гледал, много видове има и си е работа за човек, който ги познава.
Добро утро колеги,
вчера без да искам намерих един колега тука в моята фирма където работя и му казах за проблема си и той ми каза че досега винаги той си е правил всичко самичък(баща му бил дърводелец и от там се научил).казах му че ще си платя ако ми разкрои мебелите и той се захвана веднага да смята и да чертай.Каза ми че ще ми напише и начертае всичко което ми е необходимо за нарязването,кантирането и сглобяването.Вчера когато ми писахте за тези механизмите се поразрових в нета прочетох за какво става на въпрос и си мисля че ще се справя със сглобяването,разбира се с помощта на приятел.Когато отида да ми нарежат всичко и започна да сглобявам ще пускам снимки в темата и тогава ще разберем дали става от мен домашен майстор. :o :o :o :rolleyes:
EDI - майстор
Ако разкроя ти е наред, няма начин да не става майстор по сглобяването от теб. :-D
todor_tsanov - специалист
ето ти чертежи

Прикачен файл

ddd22.png
ddd22.png (13.14 KиБ) Видяна 1446 пъти

Прикачен файл

ggg11.png
ggg11.png (50.75 KиБ) Видяна 1446 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
То темата остаряла, пък и кой-знае как са се развили нещата, но да кажа нещо, според мен важно
Като вземате размери на помещение, имайте предвид, че стени и ъгли обикновено не са каквито си ги мислим. Мебели не бива да се проектират плътно между стени
hakama - специалист
Искам да се спра на 2-3 фирми и да отида с 2 модела за спалня от масив (чам, като най-евтин, понеже размера е 144х200 и едва ли векувам с нея), а е от чам - понеже искам да избегна изкуствените смоли и лепила в преработената дървесина, които се отделяли в първите години.
- (матрака е на лице), нямам подматрачна рамка, но знам къде има изгодни.

Размера е нестандартен и го няма в магазините. Отказах се от повдигащ механизъм, понеже отдолу става затлачване...а и ще е доста по-скъпо ако е масив. По-натам ще взема един комод, понеже ми е малък гардероба. (мислех да добавя 2 чекмеджета, но само ще я загрозят и оскъпят.

Имам една препоръка, от приятел, но е и реставратор и няма как да видя нещо направено от него.
Предпочитам да е директен производител, но такива от високия клас не ми вършат работа. Гаранцията е плюс, но за спалня едва ли е необходимо?

Ориентировъчно, колко би струвало от чам или от друг материал?
Чамът освен чворовете - има ли други недостатъци.
Спалнята предвид размера й (за двама души - постоянно не е оферта) няма да я правя златна, но искам да сложа матрака в нещо що-годе добре стоящо и не излъчващо химия. :wink:

Тема "Спално обзавеждане по поръчка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: