Всичко за дърводелството
Здравейте колеги,
със жена ми с която наскоро се оженихме искаме да си обзаведем спалнята и оттук започват моите проблеми.
Доста магазини разгледахме,но не можем да си изберем нищо и ако си харесаме нещо то не отговаря на размерите на нашата спалня
и оттам решихме да си направим по поръчка.Викнахме един майстор,но той честно да ви кажа направо ни отряза главите.Сега съм решил да си сглобя мебелите с един мой приятел(сигурен съм,че ще се справим),но проблема е,че не мога да намеря човек които да ми го разкрои и да ми го начертай.Аз знам как искам да изглежда всичко но дотам мога само да го начертая на лист и химикал(пробвах на някои програми ама никакъв успех :cry: ).Господа,моля да ми дадете някакъв съвет или да ме насочите към някого към които мога да се обърна,защото жена ми ми каза че ако до нова година няма мебели....става лошо.(в началото на другата година чакаме бебе и искам не искам трябва да се справя със сроковете)Благодаря ви предварително!
Забравих да кажа,че става въпрос за
гардероб с плъзгащи врати
скрин
легло с нощни шкафчета
naB4o - специалист
Ами можеш да качиш и снимки с чертеж, отделно до нова година, няма и 2 седмици(работни). Качи и размерите на помещението, като факта, че не можете да намерите нещо "готово" ме навежда на мисълта за ново строителство 8-10 кв.м. стая.
radius - майстор
И как си сигурен, че ще се справиш, като не можеш да си направиш разкроя? Ами напасване, разпробиване, мислене :wink: кой ще направи? Като го вземеш разкроено и разпробито е лесно, но това е предхождано от мислене и чертежи. И до Нова година може да има мебели, ако си ги купиш готови.
това са схемите

Прикачен файл

20151215_090747.jpg

Прикачен файл

20151215_090741.jpg
това са схемите на гардероба и стаята
леглото е с матрак 160/200
а скрина нямам претенции само това че трябва да е 90см
EDI - майстор
Абсурд до Нова година да стане с поръчка.Освен да намериш някой, който да започне сега и да няма никаква работа, ама и цената за поръчката ще е новогодишна - двойна.Търси готови мебели, това е шанса според мен, да си готов за 10-ина дена.Освен това, не давай на булката да развява метлата още от сега, че после ще стане още по-лошо. :-D :lol:
Да ама тя иска същото разположение на гардероба, а купените не са такива,а и гардероб на 200см почти няма избор а и скрин на 90см??? :cry: :cry: :cry:
Тук в Пловдив има една фирма Съливер където могат да ми нарежат всичко за един максимум два дена само да имат всичко разкроено, а за зглобяването аз си имам дружинка и за това си мислих че може да има някой който да ми разкрои мебелите
p.s.Честно да ви кажа с бременна жена е кофти да спориш :axe:
EDI - майстор
Не знам как се прави разкрой на програми, пък и не работя в къщи с плоскости, само с масив.Ако ти изрежат плоскостите, кантират и направят отворите за сглобките /фиксове и дибли/ за няколко дена, нещата може и да станат до Нова година.Тук имаше доста теми за разкроя, може да погледнеш, да помислиш и като порисуваш малко, може и да ти излязат размерите за ден-два, ама ме съмнява да не допуснеш грешка, щом не си го правил до сега.Макар да не виждам къде чак толкова можеш да сгрешиш, като гледам рисунките.
radius - майстор
Оптималния разкрой ще си го направят във фирмата, след като им дадеш размерите на детайлите. Обаче тези размери се правят с мислене и проверки. Не става бързо.
Аз мога да седна да посмятам и си мисля че повечето неща ще мога да си ги сметна самичък но ме притеснява че ще допусна някоя грешка и после не знам дали ще може да се поправи .Не съм го правил досега и се притеснявам, а пък и то не е някое шкафче за обувки за което и да сгреша няма да ме е яд

Тема "Спално обзавеждане по поръчка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: