Всичко за дърводелството
npelov - специалист
Вчера дойде комшията отгоре да се оплаче от шума и съм принуден да спра с машините до намиране на някакво решение. Той е точно над гаража и казва че е много шумно. Човека има две годишно дете и са постоянно вкъщи с баба си. Питах го дали няма удобно за него време, в което да работя. Каза че няма. После каза, че евентуално между 10 сутринта и 1 следобед и вечер от 6 до 9, но не беше много ентусиазиран от идеята.
Не съм сигурен дали шумоизолация ще помогне въобще. Но все пак единия вариант е да шумоизолирам тавана, което само по себе си май ще е шумен процес. Другото е да си търся друго място.

Ако някой има предложение(я) да дава.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Случил си на добронамерен комшия. Все пак ти е отпуснал някакво време. Изолирай тавана и се съобразявай, че никак нямаш право да правиш това което правиш в гаража.
torbalan - Дървен философ
Никак няма да ти е лесно с шумоизолацията...

По принцип има някакъв закон за етажна собственост, който разрешава през деня да дигаш шум... Но не знам до колко е легално да работиш в гараж в жилещен блок.

Според мен по-добре търси друго помещение...
npelov - специалист
Човека изглежда свестен. Проблема е, че това време по-скоро си го изпросих отколкото да ми го е отпуснал. Не мисля, че е много съгласен.За сега временно съм преустановил всякаква дейност с машини докато измисля нещо.

Не знам какъв ефект ще има изолирането на тавана. Също така не съм много наясно как става. Ако може да ме насочите към четиво. Моята идея е с вата.
Намислил съм да напъхам вата където мога и около машините, в капаците и т.н. Циркуляра има звукоизолиращ/антивибрационен пласт между него и стойката.
torbalan написа:
Никак няма да ти е лесно с шумоизолацията...

По принцип има някакъв закон за етажна собственост, който разрешава през деня да дигаш шум... Но не знам до колко е легално да работиш в гараж в жилещен блок.

Според мен по-добре търси друго помещение...
Законите са за случаите, когато няма разбиране между хората. А много ми се иска да се разбера с човека. Ако шумоизолацията няма достатъчен ефект (да не го дразни в часовете, в които никой не спи) няма смисъл да почвам.

За работа - то не е работа. Ходя два-три пъти седмично за по 3-4 часа.

Друго помещение - сложна работа. Със зор намерих това. Ако някой има нещо подходящо около Овча Купел да се обади. Ако пък някой си търси място и има желание да се комбинираме за нещо по-подходящо - може би също е решение.
torbalan - Дървен философ
Много е трудно шумоизолация в панелка.

Иначе да - конструкция, вата, гипсокартон, кори от яйца и т.н.
Конструкцията обаче трябва да се хване с някаква гумена подложка, че да не придава вибрациите към бетона.

Погледни тук.
npelov - специалист
Тухла е блока
griffin - майстор
навремето намалявахме шума в студиото като лепяхме кори от яйца по стените, това мисля че ще ти е най-евтино да пробваш
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
npelov написа:
Човека изглежда свестен.....

За работа - то не е работа. Ходя два-три пъти седмично за по 3-4 часа.

....
Така звучи обнадеждаващо. На едно мазе му налепихме стиропор по тавана и стените и свирнята бе поносима....
npelov - специалист
На теория свирнята е по-трудна за гасене заради басите. Нищо не гаси басите. Трябва си дебела работа - 15-20 см. Минералната вата не е скъпа (в сравнение с всички други звукопоглъщащи материали. Не знам осб-то дали ще свърши по-добра работа от гипскартон. Мисля да го ползвам за стените защото мога да накачуря равтове...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Уби ме с това OSB :-) ше направиш огромна резонаторна кутия
За какво мислиш, са им на повечето музикални иструменти дървените кутии?

https://www.youtube.com/watch?v=4J3FmmKdZUw

Изображение

Тема "Шум от машини" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: