Всичко за дърводелството
div0t0 - напреднал
Здравейте на всички и за много години. Имам следният въпрос, искам да освежа и изсветля ламперия без да махам лака.В момента цвета и е махагон искам да я докарам до бреза. Има ли боя,байц или лак, който може да се нанася върху лакирани повърхности, дори и да загубят хатактерния си вид на дърво.
Благодаря :)
EDI - майстор
От тъмно светло няма да стане само с лак, без махане на стария слой.
radius - майстор
Така като чета, човека иска да изсветли дори и да изгуби дървесната структура ( което не бих направил никога :!: ). Може една блажна боя светла и готово :)... чак ме е срам от този акъл.
div0t0 - напреднал
[quote="EDI"]От тъмно светло няма да стане само с лак, без махане на стария слой.[/quote

Щом няма начин върху лака, какви са вариантите за премахването му , като изключим шкуренето?
div0t0 - напреднал
radius написа:
Така като чета, човека иска да изсветли дори и да изгуби дървесната структура ( което не бих направил никога :!: ). Може една блажна боя светла и готово :)... чак ме е срам от този акъл.
:) Благодаря ти :). Търся бърз и лесен начин за освежаването и, а блажната боя ще хване върху лака така ли? След това нужно ли е лакиране? Можеш ли да ми препоръчаш някоя конкретна боя?
reevil - специалист
В духа на темата да споделя какво съм забелязал. Имам столчета доста тъмни, почти венге, явно с не-много качествени лакове правени. Стоят под навес и тези които ги пече са доста изсветлели, направо светлокафеви. За две години станаха така и повече сякаш не мърдат.
Може би УВ-то върши тази работа и си мисля ако има някаква лампа подобна на слънчевото лъчение ще има ефект, но пък колко време да се свети с тая лампа :? трябва ускорена процедура...
stridata - специалист
На наредена ламперия да и свалиш лака си е мазохизъм! За да я направиш светла и да има някаква структура на дърво си трябват умения и може да не ти се получи..Купуваш си една водна акрилна боичка, взимаш си едно мече, една четка и си действаш..

П.п
Засължително трябва да матираш с шкурка стария ти лак за да има атхезия с боята!!!

Тема "Изсветляване на лакирана ламперия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: