Всичко за дърводелството
nеwage - специалист
Здравейте!
Това много ми хареса: http://gph.is/Ks3iIJ
Искам да го направя, дайте идея за конструкцията, ако някой може и да го начертае, ще е супер полезно.
griffin - майстор
с чертането е по-сложно, но може да си нахвърляш на ени лист размерите които те устройват, виж каква искаш да ти е височината в сгънато положение, след това реши колко трябва да е в разгънато и така ще получиш колко трябва да ти е средната част.
nеwage - специалист
EEe, златен си! Благодаря! =D>
ky-kyy - майстор
egomen66 :prayer:
На мен също ми хареса масичката...имам матряла, имам машините, имам и мерака, само дето време нямам, ама и време ще намеря :) Много добре е обяснено, а и на понятен за мен език :)
Благодаря :partyman:
П. Петков - специалист
Като се пренебрегнат дебелините на плотовете, масата е интересна и като любопитна, геометрична задачка:
Прикачен файл:
maca.jpg
maca.jpg (16.07 KиБ) Видяна 2235 пъти
Естествено, дълбочината на масата може да е произволна.
Разликата между руския клип и този от първия пост е, че в оригинала вертикалните крака на сгънатата масичка (страничните, хоризонтални плотове), се напъхват под хоризонталния плот и не са със скосени страници. Хоризонталният плот също не е със скосени чела по линията на сгъване. Това е по-добро, но вероятно се ползват някакви специални, изхвърлящи панти.
Разбиращите от дърводелство би трябвало да знаят точно какви са.
lov - майстор
Ето ти още една идейка но патентована от колега пишещ тука във форума :)
http://kombiniranimasi.com/index.html
bulhomes2 - майстор
Аха - аз съм. Патента предпазва да я произвеждаш за търговия, но за себе си можеш да си я направиш. Честно казано пари от нея не правя. По-скоро си намирам оправдание да си разширявам работилницата за хобито. Материалите по една маса са около 220 лв. Правя я за 4 дена. И я продавам около 300 лв. Все се надявам да се науча да я правя по-бързо, но всички детайли са с по някой ряз не под прав ъгъл. И никой от мебелистите около нас не щя да се занимава с нея, че въртела е много. И си е така. Веднъж правих на бабата една обикновена разтегателна за кухнята и - ми то с прави ъгли.. пей сърце...

Тема "Супер идейна сгъваема масичка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: