Всичко за дърводелството
radius - майстор
Здравейте,
След неочаквания успех в кухнята и хола, ще правя един шесткрилен гардероб за спалнята. Дизайнерските ми виждания ме доведоха до рафтове 100х58см. Мисля, че е писано, че над 80см има опасност от провисване, но все пак да попитам. В момента ползвам гардероб с 86см широки рафтове и няма провисване, все пак дрехите не са толкова тежки. Но пък ширина 100 си е сериозна, та затова питам - гарантирано ли ще провиснат? Подпори по средата не ми се иска. Ако не става, ще мисля друг дизайн.
шоп - майстор
Всичко зависи с колко ще натовариш рафтовете. Ако са завивки, одаяла, и друг тежък багаж и на 80 см ще провиснат. Ако е нормално количество подредени дрехи за да може и да се вижда какво има на рафта според мен няма да провиснат. Захвани рафтовете стабилно и към гърба. Дори и 4 мм фазер да е гърбът, във вертикал носи. Така ще имаш свободен само предният ръб на рафта.
ZEDYCUS - майстор
Ми ако не ги товариш с много и тежки джунжурии няма да провиснат. :) Ако ги наковеш отзад през фазера по начесто ще провисне, но няма да е много.
На стара секция 80см широчина, разделена с 3 чекмеджета и вратичка, чекмеджетата ги бях напълнил с крепежи, изкриви се яко. Мога и снимка да направя, въпреки че ги махнах още си е криво. :wink:
maroka - специалист
Да беше приложил и една схема, та да видим и ние дизайнерските ти виждания :)

Иначе можеш, но не е препоръчително. Над 80 см. се избягва без допълнително укрепване.
И точно в твоя случай това е разковничето - вътрешни делители, които разбира се можеш да пуснеш и частично, за да ти останат поне 2 рафта с цяла ширина. Удобно е за определени случаи. Разпределението (рафтове, лостове, чекмеджета) си остава по твое усмотрение.

Ако те интересува още нещо - питай ;)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не съм виждала непретоварен гардероб, освен на снимка в реклама
radius - майстор
n_a - мъжката част на сегашния ни е като от реклама, но женскатаааа.
Шопа има право за захващането към фазера и не съм си и мислел да не го правя. Може би ще рискувам, пък ако провисне много, ще го разделя впоследствие. Лошото е, че отдолу е релсата с дрехите и няма да има делител. А ако ползвам делител тежестта от всички рафтове ще падне на най-долния. Освен да ги направя като отделен модул над закачалките ( за да има 2 талашита един върху друг).
Марока, нямам в момента, но ще пусна схема.
Andri01 - майстор
Направи го чисто мъжки гардероб и тогава рафтовете можеш да удължиш и до 2м. Все ще съберат 2 чифта гащи,2 фланелки и 4-5 чорапа/ колкото пусне пералнята/ :).
torbalan - Дървен философ
Този шкаф го правих за квартирата на големия син. По спомени ширината е 112 см. ПДЧ-то е от Баумахс.

Като го гледам, имам чуството, че е пробаднал милиметър - два в средата, но без мастар не съм сигурен.

На снимката изглежда криво, но е от скапания обектив на телефона. :)

Може и да не пропадне много. Дълбочината също е важна. По-дълбок - по-голямо пропадане.

При мен е 30 см.

Прикачен файл

Снимка0049.jpg
Снимка0049.jpg (61.89 KиБ) Видяна 3162 пъти
radius - майстор
Е бива ли фотограф да пуска такива снимки. Аз вкъщи имам на 90см едно рафтче 30см дълбоко и е бая провиснало, но отзад не е хванато за дъното, а това със сигурност ще подобри нещата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
radius написа:
n_a - мъжката част на сегашния ни е като от реклама, но женскатаааа.
.
Нещо "женската" ти не е у ред, щом още не е експроприирала мъжката част. Шегичка :lol:

Тема "Максимална ширина на рафтове от ПДЧ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: