Всичко за дърводелството
wanderer - специалист
ZEDYCUS написа:
Пусни един линк към циклоните да ги разгледам.
https://www.youtube.com/watch?v=j7NReoLrw0M
  • инфото в нета е доста оскъдно. мисля че нямат дори сайт.
  • когато заработи разбира се ще напиша впечатленията си, но засега движа бавно нещата паралелно с други ангажименти. вчера успях да курдисам вентилатора на мястото където ще бъде. наложи се доста разместване на рафтове и шкафове в мазето. ей този рафт отляво отиде там където с в момента прахоуловителя, он се сложи на най долния рафт, маркуча ще излиза нагоре (през бъдеща дупка в плота) и наляво към чувала, който пък ще виси между рафта и бурканите :? ако ме разбрахте :-D . всичко е за икономия на място
Прикачен файл:
IMG_8028.JPG
IMG_8028.JPG (91.48 KиБ) Видяна 1682 пъти
  • нямам пускател, ще му събирам тип направи си сам, та чакам и един приятел да ми настои и донесе защита за мотора. продават ли се някъде редукции 120/110 и надоло примерно? повечето машини са 100 мм. май, и ако няма готови ще се наложи и там да се импровизира нещо
Фитилчо - майстор
Много добър Оптрел, и аз съм с такъв, но не е брандиран Фрониус :razz:
ZEDYCUS - майстор
Продават готови редукции 120мм към няколко по малки размера, пвц са. Ползвам ги отвреме на време на кухните- няма 110мм, а 100 точно какъвто ти трябва.
Изображение
griffin - майстор
за каква защита на мотора говориш? Трифазен ли е?
За пускане при мен ползвам от тия контакти с дистанционно дето продават китайците, релето им е 16 ампера въпреки че на опаковката пише че е само 1000 вата, при мен имам 3 дистанционни на различни места и с тяй управлявам пречиствател, аспирация и други чудесии.
wanderer - специалист
Фитилчо написа:
Много добър Оптрел, и аз съм с такъв, но не е брандиран Фрониус :razz:
  • не разбирам много, тази я доизносвам един вид, с опцията един ден да я върна за издаване, че се води на отчет. заварявам колкото да не се моля на хората, за по красиви заварки се моля на приятели, за отговорни си плащам :-D
ZEDYCUS написа:
Продават готови редукции 120мм към няколко по малки размера, пвц са. Ползвам ги отвреме на време на кухните- няма 110мм, а 100 точно какъвто ти трябва.
Изображение
  • гледах ги днес в един магазин, много тънички ми се видяха стените. остават все пак някакъв краен вариант
griffin написа:
за каква защита на мотора говориш?
  • мотора е монофазен но е комплектован само с кабел и щепсел. няма пускател (опция е). сигурно ще изведа пуск/стоп бутоните да висят средата на тавана, става на 2 крачки от всяка машина. чувал съм за тези дистанционни, но нямам ни най малка представа. дай един линк да го видя, или поне как се изписва на англииски
ZEDYCUS - майстор
Има и алуминиеви с редукция само на два размера. http://www.tashev-galving.com/125+ALF+4 ... 0%B2%D0%B0
griffin - майстор
https://vikiwat.com/product/17622/konta ... 3-br..html
това е първият който ми попадна, моите са по 8евро контакт с едно дистанционно и дистанционните се програмират с дип ключета(възможно най евтиния вариант), според производитела са за 1000вата, но след разглобяването видях че релето е 16 ампера и дълго време го ползвах на старата аспирация с колекторен мотор 2200 вата. Вземи си някой по евтин контакт разглоби го да видиш какво е релето и ако става си вземи още дистанционни и два метра за разкарване може да са много ако ги повториш 1000 пъти на ден :-D.
wanderer - специалист
  • благодаря за инфорто! като опра до там ще го мисля. винаги може да се направи промяна в последствие. междувременно маалко напредък - нарязах си текстолитните плочи за страниците на клапите. дебели са 10 мм. направих ги на пакет защото идеята ми е да наведнъж да се пробият и да им се навие вътрешна резба около 120 х 2 примерно. парчетата тръба която ще ползвам за връзка с тръбопровода е с вътрешен диаметър в който много плътно се вмъква ф 110. на нея пък ще правя съответната външна резба и я навивам към плочите. има доволно дебели стени. малко сложно, но не се сещам за адекватен метод да се захване полиетилен към текстолит. остава въпроса с типа на клапата - дали да е отворена отдоло ... нямам представа колко добре уплътнява :? при 6 клапи да не станат много загубите??
    също и матеряла за самата клапа не съм го решил. ще ми се 5 - 6 мм. текстолит ама няам засега :-D

Прикачен файл

IMG_8035 - Копие (2).JPG
griffin - майстор
Загубата е само при отворена клапа тоест ще имаш загуби само на работещата ти клапа. При мен винаги само една е отворена за машината на която съм в момента. Самите клапи са от тънък шперплат в затворено състояние аспирацията придърпва клапата и я доуплътнява, ако имаш тестолит защо не направиш всичко от него. За лепене може да ползваш епоксидна смола ако имаш дебелина на страните мисля.
wanderer - специалист
Прикачен файл:
IMG_8512.JPG
IMG_8512.JPG (96.12 KиБ) Видяна 1382 пъти
  • мнооого муден напредък, но както винаги излизат по важни неща :-D . навих преходите към тръбите, стана много здраво. и гетинакс намерих за преградите, само нещо не ми харесва да го режа на циркуляра, може би със съответния диск ще стане, само да го знам кой точно е :?

Прикачен файл

IMG_8510.JPG
IMG_8510.JPG (102.52 KиБ) Видяна 1382 пъти

Тема "прахоуловител отново" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: