• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
А като финасова стойност на цялата работа колко излиза в парички? :partyman: Просто ми е интересно в Канада как вървят като цени (като малък имах мечта да отида в Канада)
profesionalist_wood написа:
А като финасова стойност на цялата работа колко излиза в парички? :partyman: Просто ми е интересно в Канада как вървят като цени (като малък имах мечта да отида в Канада)
За съжаление не мога да ти дам точни детаили защото не записвах конкретно но мисля, цхе целия проект излезе под 2000 лева, но маи си и купих тук таме някои друг тоол. Декинга например от този кедър една дъска 2 x 6 x 8 - знаяи дълга около 2.7 метра е към 17 лева в Онтарио от homedepot (все едно bricolage ili praktirer). Гледах да не съм над 2500 лева - мисля, че самия материал беше под 1500 но аз си понакупих тук таме нещо друго или наемах.
.
Последна промяна от IvoVIvan на пон фев 15, 2016 11:45 pm, променено общо 1 път.
profesionalist_wood - майстор
Мерси. :partyman: Ако това беше в БГ щяха да му ударят една бетонна плоча и теракол :lol: и накрая да завърши с ракийка и мезе
шоп - майстор
profesionalist_wood написа:
Мерси. :partyman: Ако това беше в БГ щяха да му ударят една бетонна плоча и теракол :lol: и накрая да завърши с ракийка и мезе

Е то в Бг така ги правим, не за по-евтино, а защото не е така разпространен хубавият дървен матерял.

С изкопни работи, бетони, армаровки, бетон помпа, кофраж, замазка, клинкер и парапет тази тераса ще доближи, а може и да надмине 2000лв
torbalan - Дървен философ
И на мен много ми хареса...
За съжаление у нас е бетонно, защото имаше готова кошара на мястото на сегашното барбекю...

Изображение

Изображение
profesionalist_wood - майстор
torbalan написа:
И на мен много ми хареса...
За съжаление у нас е бетонно, защото имаше готова кошара на мястото на сегашното барбекю...

Изображение

Изображение

Торбаланчо и това време ще дойде да си върнем традициите си да правим къщите си от дърво както са правили предците ни. Обичам къщите с тикли на покрива и дялани на ръка греди на тавана......
torbalan - Дървен философ
profesionalist_wood написа:

...
Торбаланчо и това време ще дойде да си върнем традициите си да правим къщите си от дърво както са правили предците ни. Обичам къщите с тикли на покрива и дялани на ръка греди на тавана......
Решил съм, ако правя още една къща, да е дървена...
През 60 см. Греди 5х20 см., между тях вата, отвътре гипсокартон - от вън каквото дойде...
PIP - майстор
Верандата изглежда много добре само фугите според мен са малки. 3мм при тънки дъски от твърда дървесина, в твоя случай по-добре 6-8мм, дори 10мм.
  • 1
  • 2

Тема "Дървена веранда/тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: