Всичко за дърводелството
EDI - майстор
И аз тези дни варих две проби, ама още не съм обмазал детайли, че не остана време.карнауба имаше на прИмоция в ЗАЯ.БГ, аз си взех половин кило.Пробвах два вида - по-твърда вакса и по-мека, като променях пропорциите на течните и твърдите съставки.
nikolson - майстор
Не е ли Зоя? :-D Шеллак продава един в олх, не съм виждал по-евтин, но едно кило е много, пък ми се зловиди надценката за по-малко. Не съм ходил до магазина на СБХ, да видя какво имат. Лененото масло го купувах от там преди време.
EDI - майстор
Да бе, ЗОЯ е, в бързината друго излязло. :lol:
Николай Николов - специалист
Кой точно спирт е най-удачен за шеллака и къде се намира? Гледам по запада ползват денатурализиран спирт, ама в нашио град такова чудо - йок :lol:
EDI - майстор
Е как йок, всичкия син спирт за горене е все денатуриран. :-D
nikolson - майстор
Да, пише метилов, ама аз мисля да пробвам и с етилов.
mumar - специалист
примерни магазини за на люспи, а имат и готови, разреденеи
би трябвало да имат и спешъл спирт
http://impresia.bg/products/shellak--p5 ... v2AYHo8Jdg

http://artservicebg.com/%D0%BC%D0%B0%D1 ... D1%80.html
Николай Николов - специалист
EDI написа:
Е как йок, всичкия син спирт за горене е все денатуриран. :-D
Да ама шеллака става един .... син такъв :-D
nikolson - майстор
Николай Николов написа:
EDI написа:
Е как йок, всичкия син спирт за горене е все денатуриран. :-D

Да ама шеллака става един .... син такъв :-D
Синьото е оцветител, защото метиловият е отровен и да не се бърка и да пие някой. През филтърна хартия ще се изчисти. То пък, ако има откъде да купиш тая хартия, ще си купиш и неоцветен-магазин за лабораторна стъклария и химически вещества.
mumar написа:
примерни магазини за на люспи, а имат и готови, разреденеи
Той и в олх човекът продава малко, ама ми се свидят надценките. :-D :-D
nikolson - майстор
В събота набързо пробвах на една нова дръжка на тесла смес от терпентин и восък. Консистенцията я оставих като грес, 1:1 от двете, след няколко дни капнах още малко терпентин, за да стане такава. От време на време разклащах добре съдържанието. Така престоя около седмица. Съответно, не си играх да изсветлявам восъка и цветът сместа стана точно като грес. Втрих хубаво с памучно парцалче. Вчера, неделя, беше добре изсъхнало, но го оставих още. На пипане и визуално е добре, вади шарка, само малко тъмно ми стои. Ще пробвам и на байцвано дърво какво ще стане. Засега не смея на нещо сериозно. Ще пробвам на разни дръжки и сапове, нови и възстановявани. Като се посъберат резултати, ще цъкна и снимки.

Тема "Восъчно покритие за мебели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: