• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
torbalan написа:

Ами на снимките гледам един стар паркет... Виждам луфтове, но въпреки всичко е нареден...

Въпреки всичко е нареден дали не означава "нареден е и след това се е разсъхнал"? :wink:

Дълбоко се съмнявам да са го редили върху трошокаменна настилка. Предполагам, че е реден върху замазка, защото изглежда доста прилично паркета...

Дълбоко се съмняваш да е реден върху трошокаменна настилка и предполагаш, че е върху замазка, или си сигурен, че е върху замазка?

Не съм решил, че най-страшното е цената на паркета при пренареждане, ама некакъв що-годе свестен паркет (а този изглежда що-годе свестен), почва от 30 лева нагоре...

Но пък цената за чист монтаж с материали тръгва от 35, за пренареждане е нагоре.

Ясно е, че има други разходи, но като имаш паркета - ти какво предлагаш?

Предлагам да му се даде информация какво може да очаква, вместо да получи едно "давай" и да се окаже, че не е подготвен за "даването"

Да го прекара през печката зимъска и да сложи ламинат за 6 лева на квадрат, така ли?
Много трудно ще ме убедиш, че ламинат дето струва колкото пренареждане, циклене и лакиране на паркет, е по-хубав от паркета...

Аз не искам да те убеждавам в нищо. Колегата си прави преценката сам. Винаги съм твърдял, че по-добре ламинат висок клас, отколкото паркет, който за нищо не става. Това за убеждаването, не за конкретния случай!
Общо взето - прекалено много категоричност за неща, в които няма как да бъдеш сигурен. И да си ме видял да препоръчвам отстраняване, още по-малко пък изгаряне на паркета? Не бутай твои думи в моите пръсти! Ако реши да слага дори и 6 мм ламинат, то той се монтира отгоре, защото няма нито една причина да се кърти паркета.

И без по никакъв начин да искам да обидя колегата, с оглед на старата дограма, старите ключове и контакти и мозайката в коридора, предполагам че не копае пари и си прави сметка на всичко, което влага. Затова трябва да е подготвен предварително.
Да, този паркет може да се изцикли и лакира. Но предполагам че е или разлепен, или изобщо не е лепен, което означава че фугирането ще поеме големи количества фугираща смес и тази фугираща смес е малко вероятно да остане на мястото си, когато паркетините започнат да се движат.
torbalan - Дървен философ
Chefo77 написа:
....
Стефчо, тук обсъждаме различни варианти. Няма категоричност. Никой никого нищо не кара.

Видял съм го с очите си - пренареден стар паркет. Изглеждаше прекрасно и цената беше по-малка от 35 лева за квадрат... На Боби Миланов хората са го правили...
Единственото, което не са правили те е, че стария паркет беше свален и старателно групиран от собствениците на апартамента.

А за да види какво има под паркета - трябва да започне със сваляне. Ако терена е лош - така или иначе ще трябва замазка. Независимо дали е паркет или ламинат.

Не разбирам на кое казваш "паркет, дето за нищо не става". За мен лош паркет няма. Има лошо нареден паркет, лошо изциклен паркет, лошо фугиран паркет...
Chefo77 - майстор
Мисля си, че си виждал прекалено малко паркет, за да можеш да си категоричен, че няма "лош паркет". Освен ако за теб някое несъразмерно четвъртокласно изчадие, обзето от дървояд и продадено на смешна цена само и само да се разкара, но монтирано на всяка такава, е прекрасно творение.
Не съм твърдял, че не може да се пренареди. Твърдя, че не е евтино удоволствие и пак ти напомням, че не всеки работи за четирицифрена сума, за да може да си позволи да го направи без да се замисли. Пък точно на мен не ми обяснявай за цените на Миланов, защото качеството му си има цена и тя със сигурност не е в стил "Позвънете".

А за категоричността - мои ли са тези думи, не са ли мои?
torbalan написа:
Замазката вече е направена. Тоя не е реден върху трошокаменна настилка...
Хайде вземи да се усещаш, че със съветите си в област, която не ти е чужда, но да речем че не си особено запознат, не помагаш на никого :wink:
Виж там нещо за фотография, за теория на АЕЦ - там се включвай :wink:
torbalan - Дървен философ
Добре професоре :)
Фитилчо - майстор
Бих го пренаредил диагонално...както каза Торбалан и НИКОГА не бих го покрил с ламинат, за да направиш това трябва да си гига кретен :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Какъв е този паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: