• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
root666 - специалист
Какъв е този паркет, колеги? Дъб, бук или? И предвит състоянието му заслужава ли си циклене и лакиране и да се изрине?

Изображение
Изображение
Изображение
torbalan - Дървен философ
Има вид, като да не е лепен. Така че, почни с пренареждане.

Аз бих го редил на диагонал на стаята, а не рибена кост. Ама както те кефи.
Виждал съм така пренареден стар паркет - разкошно се беше получило. Мисля, че на Боби Миланов хората го бяха правили.

Чак после циклене, лакиране и т.н.


По тези снимки не може да се познае какво е дървото.
Chefo77 - майстор
Бук мисля е дървото, но това дали си заслужава вариантът на Торбалан, зависи И от финансовата рамка, И от очакванията, И от възможностите за чакане/реакция.
Първото е ясно - дали ще можете да издържите на цената за демонтаж, евентуално направа на замазка, цена за монтаж с всичко съпътстващо, покупка на нов паркет за допълване.
Второто - какво очаквате да се получи като резултат. Това е стар паркет и няма вариант да заизглежда като нов. Всяка дърка е с различна ширина (дори и малки разлики), има сцепени, с дефекти от изсъхване, евентуално някои по-тъмни от саксия например.
Третото - времето, с което разполагате и възможностите да изчаквате определените процеси, както и дали изобщо ще може да се намери паркет за допълване.
torbalan - Дървен философ
Може да се допълни с какъв да е, дето е със същите размери, където ще е леглото, гардероба, секцията и т.н. Отделно, че след цикленето и фугирането, ако му се удари един байц - изобщо няма да личи къде е различен паркета...

Замазката вече е направена. Тоя не е реден върху трошокаменна настилка...

От към пари - при условие, че паркета вече съществува, не е чак толкоз страшно... Е, по-скъпо ще е от ламинат за 6 лева квадрата...

Времето си е време - никой не го е надбягал...
Chefo77 - майстор
Ти да не си врачка, как разбра, че замазката вече е направена?
И как реши, че най-страшното при пренареждане, е цената на паркета?
Само питам, не се заяждам ...

Не се превръщай в подобие на един друг член на форума, моля те :wink:
p.v.x - майстор
Не знам кой е врачка...ама аз и снимки не виждам. :cool: :-D
torbalan - Дървен философ
Chefo77 написа:
Ти да не си врачка, как разбра, че замазката вече е направена?
И как реши, че най-страшното при пренареждане, е цената на паркета?
Само питам, не се заяждам ...

Не се превръщай в подобие на един друг член на форума, моля те :wink:
Ами на снимките гледам един стар паркет... Виждам луфтове, но въпреки всичко е нареден...
Дълбоко се съмнявам да са го редили върху трошокаменна настилка. Предполагам, че е реден върху замазка, защото изглежда доста прилично паркета...

Не съм решил, че най-страшното е цената на паркета при пренареждане, ама некакъв що-годе свестен паркет (а този изглежда що-годе свестен), почва от 30 лева нагоре...

Ясно е, че има други разходи, но като имаш паркета - ти какво предлагаш?
Да го прекара през печката зимъска и да сложи ламинат за 6 лева на квадрат, така ли?

Много трудно ще ме убедиш, че ламинат дето струва колкото пренареждане, циклене и лакиране на паркет, е по-хубав от паркета...
p.v.x - майстор
ivanj написа:
и аз
С десен бутон цъкаш върху надписа изображение , и се отварят. Цъкаш преглед на изображението.

Chefo77 ме светна. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Какъв е този паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: