Всичко за дърводелството
emosms - специалист
Здравейте,

Търся работилница в пловдив, където може да се фрезова детайл с R 20 или 25 мм.

п.п. Възможно ли е с ръчна фреза (куче марка) да се фрезова такъв радиус (25мм)?

Детайла е мдф. Също 2 дъски от иглолистна дървесина.
EDI - майстор
Има стандарт 19 мм, 22,2 мм, 25,4 мм и 28,6 мм, 20 мм и 25 мм няма.Може да се фрезова, но е добре фрезата да е на маса, опашката на фрезерите е 12 мм.На ръка също може, но ще се удържа по-трудно, трябва да се работи на няколко паса.
emosms - специалист
Благодаря, не съм наясно със стандартите.
Знам, че като се заточва инструмента, стават още по-извън стандартите :D.

Ходих в една работилница да ми правят разни други нещица, но там имат нож около R15 (Ф30).
Като форма е четвърт дъга, фалцва само единия ръб (не съм наясно с терминологията).

Обаче ми се върти детайла да е с по-голям радиус
EDI - майстор
Аз само за сведение, да знаеш какво може да се намери на пазара.По принцип 25,4 си е голям радиус и рядко се ползва, затова рядко някой държи такива фрезери.И аз нямам, понеже не ми се е налагало за работя с такъв голям радиус.Най.големия който имам e R 1/2.
emosms - специалист
EDI написа:
Аз само за сведение, да знаеш какво може да се намери на пазара.По принцип 25,4 си е голям радиус и рядко се ползва, затова рядко някой държи такива фрезери.И аз нямам, понеже не ми се е налагало за работя с такъв голям радиус.Най.големия който имам e R 1/2.
Цолови диаметри ли са стандарта?
EDI - майстор
Не всички R-ове са цолови, смесено е.По цялата гама, която се произвежда има кратни и на милиметър и на инч.Ето да се ориентираш какво се произвежда - http://www.cmtutensili.com/show_items.a ... ~7/8/938~2 .
emosms - специалист
Еми.... кой каквото има...

Сега се обадих на един телефон, който изрових от нета, и човека каза че няма такава фреза...

Мислил съм си да си купя оберфреза, но е неоправдано като разход, мноого рядко ще я ползвам.
А на всичкото отгоре, един приятел от техникум по дървообработване ми каза, че разни райдери и т.н. са боклуци. И с такъв инструмент пък... хептен

Тема "Фреза - Пловдив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: