Всичко за дърводелството
Mortos - помощник
Здравейте,
капарирал съм ето тази дървена беседка:
https://goo.gl/photos/Y8SnDFhVcp59M87v8
Въпросът ми е малко със закъснение, но какво точно трябва да гледам на една такава беседка, тъй като утре ще отида да дам останалата сума ? Такъв тип беседки, могат ли да се разглобяват - как стои въпросът с транспорта, тъй като мястото, където ще се ползва е на 50 км ?
Последен въпрос в какъв диапазон вървят цените на такъв тип беседки с масата ?
EDI - майстор
На тези въпроси надали някой ще може да ти отговори, ама да опитам все пак.Гледай конструкцията и сглобките как са направени и дали са здрави, обработката на материала, дали е сух материала, какъв лак е използван.На вид добре го докарва, като гледам снимките.Това за разглобяването и транспорта е божа работа, трябвало е да го проучиш преди това.Има и разглобяеми сглобки, има и неразглобяеми.От това, което се вижда ,сглобките са неразглобяеми.Може да ти го дадат като отделни детайли и сам да си го сглобяваш, не знам каква ти е уговорката.Това като го гледам, ако го разглобиш, после не знам как ще го сглобиш.Покрива не виждам да може да се разглоби, ще си го возиш цял.За цените също божа работа, тука повечето хора си ги правят сами и надали знаят колко струва на пазара такава беседка.Като материал, в зависимост от размерите, на око го виждам между 300-500 лева.
mavryt4o - майстор
Вярно е късно да питаш щом си капарирал.Надявай се просто да е коректен производителя.Не ми отваря браузара снимката но такова нещо трябва да видиш на място преди да поръчаш.Както каза да се увериш за стабилноста и да ти се покаже реда на сглобяване.Ха излезна ми снимката и е абсурд да си я сглобяваш ,разглобяваш и местиш.По скоро ще я получиш разглобена на части и сам да си я слобиш .Така пестиш от майстор които ще ти вземе калкото струва материала минимум.Ако практиката им е да ги сглобяват преди да пратят на клиента нямаш нужда от инсдрументи само един винтоверт ти трябва.

Тема "Въпроси за беседка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: