Всичко за дърводелството
viktorbozhikov - напреднал
Нещо се е бъгнало.Не си виждам личните съобщения-виждам нечий чужди(а съм си в моят профил)
Фърбата - специалист
Размерите на хеопсовата пирамида са известни и ако не ти се пресмятат ъглите- с повечко търсене с чичко Гугъл- ще откриеш каквото те интересува.

За ъгловите сглобки- също може да се намери информация.
Ето едно сайтче с програмка за пресмятане на ъглите както при четириъгълна пирамида, така и при многоъгълна ( ако ще правите покривче на беседка, например)
Lisko - майстор
Аз запецнах. Ще правя правилна триъгълна пирамида (тетраедър) със размер на ръба около 15см с масивни стени. Изрязах триъгълниците с вертикален диск, малко по-големи (с 3мм) от очертаното за да видя колко ми е точността, но не останах доволен (не навсякъде моя ръб е успореден на окончателната линия).
Проблема идва от това че като имаш триъгълно парче няма по какво да го водиш. Опитах да си направя приспособление - нещо като буквата М така че триъгълника да се поставя отгоре в "М" то, което в долния си край има хоризонтална дъсчица по която да водя. Но не съм доволен от резултата.
Финалния ряз трябва да е скосен и то под ъгъл по-голям от 45 градуса, което значи че на настолния циркуляр дъсчицата трябва да се движи опряна с дебелината си (която е около 1.5см) по масата.
joroantonov - специалист
Lisko написа:
Аз запецнах. Ще правя правилна триъгълна пирамида (тетраедър) със размер на ръба около 15см с масивни стени. Изрязах триъгълниците с вертикален диск, малко по-големи (с 3мм) от очертаното за да видя колко ми е точността, но не останах доволен (не навсякъде моя ръб е успореден на окончателната линия).
Проблема идва от това че като имаш триъгълно парче няма по какво да го водиш. Опитах да си направя приспособление - нещо като буквата М така че триъгълника да се поставя отгоре в "М" то, което в долния си край има хоризонтална дъсчица по която да водя. Но не съм доволен от резултата.
Финалния ряз трябва да е скосен и то под ъгъл по-голям от 45 градуса, което значи че на настолния циркуляр дъсчицата трябва да се движи опряна с дебелината си (която е около 1.5см) по масата.
Направи си шаблон с два прави ъгъла и ъгъла на триъгълника - на него си завивай детайлите и си вадиш чудесни триъгълници. Относно двустенния ъгъл пак на шаблона с подлагане откъм диска докато стигнеш желания ъгъл и пак по горната схема.
gogo7777 - майстор
.....или позиционирай върху друга плоскост с равен кант, който да води по филонга т.е. режеш и двете плоскости.
sbh - специалист
viktorbozhikov написа:
Искам да я направя с пропорцийте на хеопсовата,дадени в постът горе.
Аз правя сглобките с домино дибли.
Прикачен файл:
Сглобка.jpg
При размера, които сте избрали ще ви бъде доста трудно събирането накрая.
Аз също имах идея да правя беседка с подобни размери, но смятах да я направя на три части, които да се сглобят една върху друга.
Прикачен файл:
Беседка.jpg
Може ли да ти поръчам да ми направиш само рамката на пирамидата .Може и да не е от орех.И ако си съгласен ,колко ще струва?
hidrazin - майстор
За съжаление през годините от последния пост по темата тайната на пирамидите е разкрита.
Вече се знае как са строени и няма нищо мистично.
:partyman:
radius - майстор
Но си е магия да докараш перфектната сглобка, показана от sbh.
sbh - специалист
вт мар 05, 2019 4:32 pmLiamtsa написа:
Може ли да ти поръчам да ми направиш само рамката на пирамидата .Може и да не е от орех.И ако си съгласен ,колко ще струва?
При всичките коментари в тази тема, за липсата на какъвто и да е ефект от пирамидите, се чудя че някой е решил да се занимава с това. :?
Дърводелието за мен е хоби и никога не съм имал намерение да изкарвам пари от тази работа.
Имам толкова малко свободно време напоследък, че не съм пипвал дърво от два месеца. :sad:

Тема "Дървена пирамида" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: