Всичко за дърводелството
Привет :)

Имам идея да измайсторя една етажерка/секция от тип "разделител за стая" с кубични отделения. Все още трябва да уточня размера, но при кубче със страни 33-35 см, самата етажерка/секция ще бъде 4х4 или 5х5 кубчета.

Ето и нагледно (изрязано от инструкциите за сглобяване от магазини в София):
Прикачен файл:
shelving unit 5x5.png
shelving unit 5x5.png (110.11 KиБ) Видяна 1886 пъти
Прикачен файл:
shelving unit 4x4.png
shelving unit 4x4.png (39.98 KиБ) Видяна 1886 пъти
Прикачен файл:
shelving unit 4x4 sizes.png
Цената на малката е около 200 лева, а голямата - около 300 лева.

Разглеждайки един по-известен магазин до Дружба, явно може да ми нарежат и кантират всичко. Малкият вариант даже се събира на една плоскост 3660/1830.

Въпросът: заслужава ли си финансово цялото това упражнение или по-добре да си я поръчам готова, а крастата да майсторя ще си начеша друг път?

п.с. има ли tag за spoiler (да скрия снимките)?

Поздрави :)
mavryt4o - майстор
Ами виж в магазина колко е и си направи сметка.Аз съм го правил за някой неща и парите ми излизат същите но поне материала е по-дебел канта е от дебелия и механизмите са по-добри
В случая механизми няма, кантът ще е по-дебел (естествено), а изборът за цвят рязко се увеличава. Определено си има плюсове :)
iva6ki - специалист
Според мен качеството на материала,цвета и изпълнението ще е много по добро от готовото на магазина, като най важно можеш да докараш цената която ти харесва според вложеното. :)
nikolson - майстор
Освен всички предимства от "вниманието към детайла", това custom изпълнение дава възможност за развихряне на въображението. Според нуждите може да се "вгради" бюро, било едностранно, било двустранно. Just do it!
torbalan - Дървен философ
Ако имаш машините и шаблоните необходими за сглобките - според мен си заслужава.

Още повече, че както вече писаха по-горе може да я разчупиш, ако ти кефне.

Ако обаче смяташ да правиш всичко на око и на ръка - трудно ще ти е. Адски много дибли има в този тип етажерки.

Аз лично купих такава от ИКЕА преоценена на 90 лева. Не издържах :)

Сега е в гаража за инструментите.
kuuuuuul - майстор
Ето ти и една идея от мене.
Прикачен файл:
24 преградна секция.jpg
24 преградна секция.jpg (92.1 KиБ) Видяна 1795 пъти

Тема "Разделител за стая (етажерка/секция)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: