Всичко за дърводелството
PIP - майстор
Здравейте, от известно време търся фрезерна глава с профил четвърт кръг или полукръг за настолна фреза и си бях харесал такава на змм смолян, но срока им за изработка е 6-8 седмици, така че отпада. Трябва ми глава с ножове за изкарване на полукръг с диаметър 8, 10, 12 и 14мм. Преди години познавах човек, който изработваше ножове по поръчка, но вече не се занимава. Благодаря.

Прикачен файл

113-86-ECDA3346.jpg
113-86-ECDA3346.jpg (15.13 KиБ) Видяна 1079 пъти
Илчо Илиев - майстор
От къде си?
Провери ли из обявите?
Ако си на близо,мога да ти дам някои от моите да си свършиш работата....
http://infobulgaria.info/companies_deta ... &m_id=2590


Провери в тази фирма,ако нямат такава ерова глава,могат да ти направят,също и ножчета....
mavryt4o - майстор
Човека иска до вратата да му я докарат и навреме ама в българия трудна работа макар че си плаща.Не каза от каде е и в пловдив знам много заредени магазини
PIP - майстор
Илчо Илиев написа:
От къде си?
Провери ли из обявите?
Ако си на близо,мога да ти дам някои от моите да си свършиш работата....
http://infobulgaria.info/companies_deta ... &m_id=2590


Провери в тази фирма,ако нямат такава ерова глава,могат да ти направят,също и ножчета....

Благодаря за предложението, но съм далеч, а и ще ми трябва за в бъдеще. А и не е чак толкова спешно, но трябва да я набавя. Утре може да звънна в тая габровска фирма да видя какво ще кажат. Между другото един познат дърводелец днес ми обеща да издири координатите на човек от Габрово, на който да поръчам ножове за универсална глава, та може и да се окаже същото място, ще видим, аз не съм фен на универсалните глави и ножове. Обявите ги проверих, също проверих и в ebay, намерих една в axminster, на цената на смолянската, но нямат 6мм ножове, а и ми се струва, че смолянската е по-добра. Благодаря.
PIP - майстор
mavryt4o написа:
Човека иска до вратата да му я докарат и навреме ама в българия трудна работа макар че си плаща.Не каза от каде е и в пловдив знам много заредени магазини
Не очаквам до врата да ми я докарат, но намирам за абсурдно да чакам 6-8 седмици. Не е и като да е евтина ( 286лв е главата, комплект ножове са около 125лв), че да си заслужава на всяка цена чакането.
Фитилчо - майстор
Смолянската е по добра на 100%, това е китайчок продаван за много пари. Вземи смолянската и това е...
PIP - майстор
Звъннах на габровката фирма от линка по горе, но не вдигнаха. Преди малко изрових една забравена кутия с универсална глава с комплект ножове и се оказа, че има комбинирани ножове дето може да станат за 8,10 и 12мм, така че ще ги пробвам за начло. В дългосрочен план най-вероятно ще поръчам смолянската. Благодаря на всички.
Фитилчо - майстор
Нека остане темата.
Ще имам нужда и аз по някое време от глави.
Универсалната не върши ли работа със смяна на главите и каква е разликата с тази, профилирана специално за тези ножове?
nikolson - майстор
Адаш, тия глави са за тия ножове, няма как иначе. Трябва да следва профила. Понеже си фен на марковото, ей ти италиански. Ножовете са обръщаеми, с два радиуса на всеки, цената е за комплект с осем размера.
PIP - майстор
Фитилчо написа:
Универсалната не върши ли работа със смяна на главите и каква е разликата с тази, профилирана специално за тези ножове?
По принцип вършат, но аз предпочитам конкретна глава и/или цял фрезер за конкретна операция, не купувам копмлекти.
nikolson написа:
Адаш, тия глави са за тия ножове, няма как иначе. Трябва да следва профила. Понеже си фен на марковото, ей ти италиански. Ножовете са обръщаеми, с два радиуса на всеки, цената е за комплект с осем размера.
Благодаря за линка, изглеждат много добре. Първо ще пробвам тея дето изрових, да видя как ще са, въпреки че най-вероятно ще са временни. Главата ми трябва да си правя festool бисквити (dominos), че техните са много скъпи и ми се иска да е четвърт кръг, за да мога да оставям ръб челно и от двете страни, т.е. полукръговете да са малко по-хабави, за да не е плътно и да има място за лепилото.

Тема "Фрезерна глава" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: