• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
dob4ii - специалист
Здравейте колеги след неуспешното ми търсене, кой може да ми направи едни летви 20мм/15мм реших сам да се опитам. Въпроса ми е ако взема готови летви 20/30мм и ги разрежа по ширина да станат 20/~14мм с какво да ги режа, имам настолен циркуляр от едновремешните с оста и черупковите лагери, ако му взема възможно най-тънкия диск(аз успях да намеря 1.2мм по-тънък не намерих, ако някой знае за по-тънък нека да сподели къде има) дали биха станали около 14мм. Интересува колко широк ряз бих направил с този 1.2мм диск. Също така какво ви е мнението да ги отрежа на банциг при които има ленти 0.36мм. Общо взето гоня максимално близо до 15мм, като минималното е 14-14.2. Също така с циркуляра или с банцига биха станали по-бързо, защото ми трябват около кубик първоначално. Благодаря за вниманието
Илчо Илиев - майстор
На циркуляр ще станат по-добре във всеки случай, ако триончето е с видии(за 1,2мм не съм сигурен,че има)отреза ще е гладък,докато при банцига това няма как да стане..
Щом ти трябва количество, виж някоя фирма за дърводобив, да ти разбичат заготовки на такъв размер,че да не се притесняваш за размера на детайла..
Обясни за какво ще се използват летвите,за да можем да ти дадем правилна насока...
dob4ii - специалист
http://www.tashev-galving.com/095+TLS+2 ... 0%B2%D0%BE Eто този е 1.2мм но е без видии, а 2мм ми идва дебело. Не съм засичал досега но примерно с диск 2мм, колко мм ще е ряза, ако е на циркуляр. Питах в няколко цеха, но почти никой не се наема за 1 кубик, а това е първоначално, имам един проект и ще направя първоначално няколко бройки, а ако има интерес ще поръчам повече от 1 кубик, просто един вид е пробно. При положение, че летви 2/3см идват около 450лв кубик, в няколкото цеха, които казаха, че могат да ми направят, обявиха цена почти двойно....
Илчо Илиев - майстор
То ясно,че нещо ще правиш,но колко трябва да са дълги,трябва ли да са рендосани,каква дървесина,трябва ли да са сухи и т.н.
Ако не трябва да са сухи и рендосани ,аз бих взел кофражни дъски,нещо с дебелина 25 мм,ако има 20мм,още по добре,иначе трябва да се рендоса до 20мм.,и цепиш на циркуляра на 15мм.....
Ако не е проблем ,ползвай по евтин материал....
Обикновено на трионите с видия дебелината е написана на триона,за обикновения....зависи колко чапраз ще му направиш...
dob4ii - специалист
Не ми трябват рендосани, материала ще е чам, дължина м/у 20 и 60см и т.н най-различни ми трябват, най-дългите около 60см. Кофражни дъски намерих 25мм, по-тънки нямат никъде(във Варна и околията) Изобщо дъски под 25мм не се предлагат.
Илчо Илиев - майстор
Ами остава да намериш някъде да ги рендосаш,нарязваш ги на размер,за да може по лесно да ги работиш...
lyubohar - майстор
Диска с дебелина 1.2мм.ще има чапраз и сряза ще е поне 1.5мм.
Да не говорим,че трудно ще го центрираш и ще е още по голям.
Освен това по някое време ще загрее и ще почне на бие.
По добре готови дъски с дебелина 20,или 15мм.и си режеш с видиев диск.
torbalan - Дървен философ
Като ти трябват около кубик - най-добре иди някъде, където произвеждат такива неща и си ги поръчай. Ще стане най-бързо и с точен размер...
Илчо Илиев - майстор
torbalan написа:
Като ти трябват около кубик - най-добре иди някъде, където произвеждат такива неща и си ги поръчай. Ще стане най-бързо и с точен размер...
Ще стане най-бързо,но и най-скъпо...,той човека писа, питал е вече...

Преди няколко години трябваше да правя един парапет с декоративна решетка..
На предната работа имаше точно такива летвички...отпадък, питах да си подбера,няма проблем,но като измислиха една цена....деректно се отказах..
Намерих едни европалети, почти нови,разковах дъските и си ги набичих на летвички и номера стана за без пари...
Ся, за количество тоя номер няма как да стане и за това се взема най-подходящия размер материал, да няма много отпадък и операции,по-горе писах-кофражни дъски, рендосват се до 20мм и на циркуляра на 15 с видиран трион..
PIP - майстор
ще спестяваш от дебелината на диска за един кубик летви :? =D>
  • 1
  • 2

Тема "Прецизно рязане с какво ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: