• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Lisko - майстор
Задачата е да се залепят чамови летвички. Допирната площ е горе долу 5мм х 250мм.
Поради изкълчената геометрия, няма никакъв начин да се стегне, освен притискане с ръце и после остава на само себе си.
Въпрос - да действам ли с лепило за дърво (PVA) или по-добре с епоксидна смола ?
Kasap - специалист
А защо не я "изправиш" геометрията с парчета с огледално изрязани летви или дори с парчета фибран примерно?
Chefo77 - майстор
А вариант част от сглобката да е с някакво двукомпонентно бързостягащо?
ktamen - специалист
Дай някаква снимка или схема на тези летвички. Лепил съм много разнобразни неща и винаги съм намирал начин да ги притисна.
Ако единият детайл се намаже с лепило, а другият се загрее добре, и ПВА лепилото става секундно. Ама съм почти сигурен, че има и друг начин. Дай да ги видим тези летвички.
8180 - майстор
Не съм дърводелец, но виж клипа за полезна идея от др. област.
https://www.youtube.com/watch?v=6yAzSVaUH84

Освен показаното, може да се ползва плот с пирони и клинове, а също желязна повърхност и разглобени шнапери (магнита с двете пластини, неразглобени имат луфт). В БГ ги взимах ок. 20ст./бр.

П.П. Доколкото предполагам какво искаш да лепиш без снимка.
crez - майстор
Ластици, нарязани от стара автогума.
bimbaeco - майстор
viewtopic.php?f=35&t=44215&start=220
Рогчето на тоя трион се беше отчупило. Залепих ново парче с ПВА и понеже беше малко, просто го притиснах с ръце за десетина минути, защото беше единичен случай. Ако и при тебе е така, дайствай с ръце. Не е нужно да го стискаш докато пусне вода, за да ти стане добре и яка склобката.
mavryt4o - майстор
един приятел лепи летвички с твоя размер в s образна форма като всяка рендосва под определен ъгъл лепило и с 2 види след това веднага си слагаш върху тях пак лепило пак видий.........на крайната ще замаскираш с тапи видийте и си готов...опс май няма да ти е това от полза сега видях че е 5 мм не см то за това една снимка никога не вреди все пак не сме гадатели

Прикачен файл

peika.jpg
zmiori - специалист
Ползвай маншет от апарат за кръвно налягане. Ще се учудиш какво форми и размери поема.
Успех.
Lisko - майстор
Мерси на всички. Захванах се на много фронтове с дребни неща, това е едно от тях, та засега съм го оставил "да отлежи". Най-едрото е - пощенска кутия, но там дъските не са толкова тънки и ще има и винтове. За съжаление обаче не намирам по магазините точно винтът който искам - с малък диаметър на ствола, голяма плоска глава (wafer) с "античен" цвят (медно към кафяво). Но това е за друга тема.
  • 1
  • 2

Тема "Лепене без стяги" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: