Всичко за дърводелството
Kaloyany - помощник
Здравейте,

Имам няколко дървени детайла, които искам да могат да се сглобяват чрез сглобка "лястовича опашка". Търся човек, който може да направи такава или подобна сглобка.

Благодаря предварително,
Калоян
Kaloyany - помощник
Това означава ли, че можеш да изработиш сглобката? От къде си?

Поздрави,
Калоян
mavryt4o - майстор
мога но с трион и длето удоволствието ти ще е по-голямо :) може и да не ме разбереш но все пак форума е направи си сам ....
Kaloyany - помощник
Здравей, нямам претенции за начина, стига да е грамотно направено. Трябва "улея" да е с дължина около 4 см., нямам претенции за останалите размери, но да е стабилно, за да не се отчупи "опашката". От какво дърво можеш да го направиш, за да е здраво (ако е чам, например, мисля, че няма да издържи дълго)?

Калоян

Прикачен файл

127 TEK 494.jpg
127 TEK 494.jpg (17.38 KиБ) Видяна 1464 пъти
Николай Николов - специалист
Не казваш за какво ще се ползва тая сглобка, за да ти кажем дали ще издържи (или от какво дърво да се направи). Ако е капак на кутия - от всичко ще стане и ще е здраво, ако ще закачаш 50 кила на него и от желязно дърво да го направиш ... сещаш се :-D
Kaloyany - помощник
Чак 50 кг няма да е....здраво, защото никой няма да внимава и пази, докато го сглобява и разглобява, което ще е и по няколко пъти на ден. Но все пак и никой няма да скача върху дъската. Предполагам, че може да се направи да е малко "по-хлабаво", за да се разглобява сравнително лесно? :)

Тема "Сглобка лястовича опашка - търся дърводелец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: