Всичко за дърводелството
unamar - напреднал
Здравейте,

Имам 2 врати, които са с дървен панел от външната страна. Проблемът е, че дървото в долната част е започнало да се разрушава. През зимата по земята се образува лед и явно лаковото покритие се е нарушило. Едната врата е посивяла в долния край, а другата се е напукала. Прикачвам снимки на вратите.

Моля за вашите съвети:
1. Как да поправя дефектите по дървото? Какви материали ми препоръчвате да използвам.
2. В долния край мисля да сложа алуминиев кант, който да защитава дървото от триенето. От къде може да купя алуминий за тази цел и как да го монтирам към дървото? Възможно ли е да се залепи, защото монтаж с винтове ще е прекалено груб?

Прикачен файл

Vrata2.jpg

Прикачен файл

Vrata1.jpg
mavryt4o - майстор
ако беше дърво да дадем съвет ама тая мукава
EDI - майстор
Тя гледам и касата е тръгнала.Колко е дебелината на вратата.Има П образни алуминиеви шини за кухненски плотове, може да вкараш една под вратата, да я залепиш и закрепиш с видии отдолу, няма да се виждат.Другия вариант е малко по-майсторски - да резнеш вратата от долната страна на 50-100 мм и да залепиш една дъска, ама няма да можеш да докараш цвета на покритието.
unamar - напреднал
mavryt4o написа:
ако беше дърво да дадем съвет ама тая мукава
Вратата е блиндирана на Dierre. Външният панел е от естествено дърво - фрезовано.
unamar - напреднал
EDI написа:
Тя гледам и касата е тръгнала.Колко е дебелината на вратата.Има П образни алуминиеви шини за кухненски плотове, може да вкараш една под вратата, да я залепиш и закрепиш с видии отдолу, няма да се виждат.Другия вариант е малко по-майсторски - да резнеш вратата от долната страна на 50-100 мм и да залепиш една дъска, ама няма да можеш да докараш цвета на покритието.
Вратата е дебела 60 мм. Не мога да вкарвам нищо под крилото на вратата, защото има падащ праг при заключване. Може би ако се отреже само от предния панел, но как ще се напасне да е със същата дебелина и структура новият материал, има и фрезовки.
mavryt4o - майстор
Щом е дърво шлайфаш финно после хубав грунд да напие и заздрави и пак лак.Може да ме лъже окото но ми мяса се едно е фурнир е тръгнал на се отлепя .Ако се сменя панела точната дебелина и фрезоването няма да са проблем в сравнение с напасване на шарката

Тема "Ремонт на дървен панел на външни врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: