Всичко за дърводелството
пишман_майстор - майстор
Здравейте колеги. напоследък хвърлям по някое и друго око из нета за циркуляр . Принципно съм се насочил към нещо не много тежко , но пък да има прилична точност при рязане. Някоя и друга екстра ( каретка, наклон на диска и т.н. ). Ще се ползва единствено за лични нужди и направа на пчелни сандъци ( пак за лични нужди :) ) . Любител съм , правил съм едно друго . Не мога да кажа, че ги разбирам много нещата ( дървенията специално ), но засега се справям прилично бих казал :)
Няма се ползва за мебели и т.н. За там нито имам нужните умения, нито пък и желание.
Гледам предимно на Електра Бекум ПК250/300 модела с каретка. Случайно днес при един оглед видях една Шепах ТС 2500. Не беше за продан, просто собственика си продаваше Бекум-а и си беше купил такъв Шепах. Та нещо се позамислих за това. Видя ми се по-стабилна от Бекум ПК 250, просто клас нагоре
Вие бихте ли си купили такъв да си правите не много отговорни задачи ( говорим за пчелни сандъци все пак, не за мебели/ шкафчета и т.н.) ? В смисъл струва ли си да давам чак пари за такава? Иначе си имам някоя и друга машинка като абрихт-щрайхмус , също и една фрезичка настолна. Засега ползвам един по-малък циркуляр , но няма каретка и това леко ме дърпа назад. Отделно е четков тип двигателя и ми е шумна .
Благодаря предварително на отзовалите се с мнения колеги. Щеше ми се ако има и притежаващи такъв Шепах, да кажат нещо :)
mavryt4o - майстор
Майката му е да пробваш как работи ама трябва да видиш и от лошото и от хубавото тогава ще усетиш разликата.Аз се мъчих с една шейна сумати време днес си монтирах фабрична побългарена каретка ами то разликата от земята до небето с едното пръсче буташ отделно окраичвах едни големи плотове ме единия мера втори трети баси мамата еди диагонал не даде отклонение милиметър.Ти си се насочил до колкото слушам към хубави машини така че нямма да збъркаш.
пишман_майстор - майстор
Колега да ми пратиш линк ( може и на лс ) да видя какво си пригодил, щото за фрезичката искам да пригодя каретка , а се чудя от какво .
А за циркуляра почетох малко , май ще е Шепах ТС2500 с каретка. Намерих един на 20-ина години , мисля да го видя тези дни. И ако ми хареса , ще го натоваря в ремаркето . Бил към 150кг ми каза собственика , това малко ме спъва сега. Ще му мисля в движение :)
mavryt4o - майстор
Това съм направил в стилът на форума към 400 лева ми излезна общо и много труд.Един приятел си взе точно за кошери шепах но супер лека машинка ламаренен но учудващо прецизен и безшумен.4

Прикачен файл

2016-07-15 18.26.24.jpg

Прикачен файл

2016-07-15 18.26.48.jpg
пишман_майстор - майстор
Много труд е било! Само бегло прегледах снимките и пак си личи, че е вложен много труд!
Аз ...натоварих моя циркуляр :) трифазен е , има си каретка ( 1.40 мисля беше ходът ) . Хареса ми как работи и реших , че ще е мой :) И както каза е лек. Никакви 150кг , като го оголих от аксеосарите да е бил към 80кила, не повече . Двама го натикахме без проблем
Прикачен файл:
2016-07-15-460.jpg
mavryt4o - майстор
пишман_майстор написа:
Много труд е било! Само бегло прегледах снимките и пак си личи, че е вложен много труд!
Аз ...натоварих моя циркуляр :) трифазен е , има си каретка ( 1.40 мисля беше ходът ) . Хареса ми как работи и реших , че ще е мой :) И както каза е лек. Никакви 150кг , като го оголих от аксеосарите да е бил към 80кила, не повече . Двама го натикахме без проблем
Прикачен файл:
2016-07-15-460.jpg
Браво

Тема "Мнение за покупка на циркуляр ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: